Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2018

Başarı İçin Çalışmak Mı Zeka Mı Önemlidir Münazara

Eski zamanlardan beri en çok tartışılan konulardan bir tanesi başarılı olmak için çalışmanın mı yoksa sahip olunan zekanın mı daha önemli olduğudur. Bu konu okullarda öğrenciler arasında müzara konusu da olmaktadır. Çünkü her iki kavram da başarı üzerinde çok önemli etkiler yaratmaktadır. Bizler de , başarı üzerinde çalışmanın etkisi ile zekanın etkisinden bahsederek, sizlerin bu konu ile ilgili kafanızda var olan sorularınızı cevaplayacağımız belirterek, başarı için çalışmak mı zeka mı önemlidir münazara hakkında kısaca bilgi vereceğiz.

başarı için çalışmak mı zeka mı ile ilgili görsel sonucu

Hangi insan başarı istiyor ise o insan mutlaka o konu ile ilgili gerekli çabayı sarfetmelidir. Başarmanın en önemli anahtarı elbette ki çalışmaktır. Çalışmadan elde edilen hiçbir başarının kalıcı olması mümkün olmamaktadır. Fakat bu çalışmanın da ne şekilde olması gerektiği önemli bir konudur. Bir insanın başarı elde etmek istemesi durumunda, o insanın öncelikle düzenli ve planlı bir çalışma programının olması gerekmektedir. Bir insanın herhangi bir konuda çok fazla zeki olmasına gerek yoktur. Eğer insan gerekli çalışmaları yapıyor ise, başarının kapısını çalmasına çok az bir vakit kalmıştır.

Zeka, her insanda farklıdır. Kimsenin kimseden daha zeki olduğunu söylemek doğru değildir. Her insanın zekası farklı alanlarda daha güçlü olabilir. Zeka başarıya giden yolda güçlü bir silah olsa dahi, tek başına olması durumunda hiçbir anlam ifade etmemekte olup başarıyı uzaklaştırmaktadır.

Başarı İçin Çalışmak Mı Zeka Mı Önemlidir Münazara Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Ancak kırıklarda tamir edilebilir . Yanı hiçbirşey için geç değildir
  Filiz e

 2. Anonim dedi ki:

  Öncelikle belirtmek isterim ki çalışarak zekân gelişir. Ayrıca thomas edison bile ampulü çalışarak buluyorsa çalışmak daha da önemlidir ve sonrasın da da alfabeyi öğrenmek için bile ne biçim çalıştık yani kimse annesinin karnından alfabeyi bilerek çıkmadı .

  1. Anonim dedi ki:

   Ampulü aslında Edison değil Tesla bulmuştur. Ayrıca Tesla yerine potansiyel zekası oldukça düşük olan bir insan yapsaydı bu denemeleri , çalışmayı sence başarabilir miydi? Elbette ki başaramazdı . Ayrıca büyük şeyler bulan insanların hepsinin de IQ şu çok yüksek olması atlanamayacak bir husus

 3. hatice dedi ki:

  Bencede calismak tir

 4. deli dedi ki:

  ya hoca anlarsa napcam

 5. Misafir dedi ki:

  Zeka olmadan çalışmak olmaz. Çalışmak kavramını her seferinde zekayla bir tutuyorsunuz ama zekayı tek bir kavrammış gibi alıyorsunuz. İkisinide bütünleştirmeden almak zaten hangisinin başarıda önemli oldiğunu ortaya koyuyor. Haksızlık yapmayın.

 6. Anonim dedi ki:

  kimler buna kendi münazarası için baktı

 7. filiz dedi ki:

  Bence başarı için zeka önemlidir neden mi çünkü eğer doğuştan kırıksa bir kişi bir daha düzelmiyor kırık gelip kırık gidiyor.

  1. Anonim dedi ki:

   Ancak kırıklarda tamir edilebilir . Yanı hiçbirşey için geç değildir

 8. erkan dedi ki:

  Teşekkürler Başarı İçin Çalışmak güzeldir.

 9. Trendeki Bir Yolcu dedi ki:

  Sağolun bu işime yarayacak.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları