Başarı Başaracağım Diye Başlayanın ve Başardım Diyebilenindir

Bu sayfamızda başarı başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir ne demektir sorusunun cevabını vererek bu sözün anlamı üzerinde durmaya çalışacağız.

Her insan hayatında başarılı olmak ister ve bu başarıyı sağlamanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu yollardan en önemlisi ise kişinin öncelikle yapacağı işe karar vermesi ve bu işte başarılı olacağına inanmasıdır.

Bir insan kararlı olmaz ve başarılı olacağına inanmazsa o kişinin herhangi bir konuda başarılı olabilmesi de mümkün değildir. Çünkü bir kişinin başarılı olması öncelikle kendine olan güvenine ve işine olan inancına bağlıdır. Ayrıca başarılı olmadaki bir diğer kıstas da kişinin neyi istediğini bilmesi ve bunu elde ettiğinde de hedefine ulaşmanın vermiş olduğu mutluluğu yaşayabilmesidir.

Doyumsuz olan insanlar yaptıkları işlerden memnun olmayarak sürekli daha fazlasını istediklerinden bu kişiler için başarının temel bir sınırı da yoktur. Bu nedenle gerçek başarıyı yakalayabilmek için ne istediğini bilmek ve bunu elde ettiğinde de doyumunu yaşamak çok önemli bir kuraldır.

Başarı Başaracağım Diye Başlayanın ve Başardım Diyebilenindir Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

3 yorum

  1. Bu söz Gazi Mustafa Kemal’in sözü öncelikle bunu belirtmeniz gerekir, bunu belirtmediginiz için açıklamanızın hiçbir değeri kalmıyor. Ulu Önder’in Sözünü kendinize aitmiş gibi açıklamışsınız yazık!.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.