Babalar Günü İle İlgili Yazı

Babalar Günü Hakkında Bilgi, Babalar Günü İle İlgili Yazılar

Babalar Günü

(Haziran ayının üçüncü pazar günü)

Bazı araştırmacılar. Babalar Günü’nün Amerika Birleşik Dev­letlerinde Batı Virginia’aa ortaya çıktığını ortaya atmıştır. Batı Virginia’da yaşayan John Dowdy’nin, annesi öldükten sonra ona bakan babası için böyle bir gün kutlamak istemesi, Babalar Gü­nü’nün kutlanmasını sağlamıştır.

Babalar Günü, ilk olarak 19 Haziran 1910 tarihinde VVashington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır, Daha sonra diğer eyalet­lerde de kutlanmaya başlanmıştır, Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında kutlanmaya başlanmıştır, 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson tarafından yayınlanan bildirileriyle her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü “Babalar Günü” olarak kut­lanmaya başlanmıştır.

Ailesini geçindirmek için sıcak soğuk demeden çalışan baba­larımızı her zaman hatırlamalıyız. Yemeyip yediren, giymeyip giydiren ve bizim en iyi eğitimi almamız için çaba sarfeden ba­balarımızı hiç unutmamalıyız, Çocukların tümü babalarını sevip sayar, Babaların özverisini unutmaz ve onun mutsuzluğunu iste­mez.

Babalar Gününde, babamıza olan sevgi, saygı ve şükran duygularımızı belirtmeliyiz, Onun ellerini, yanaklarını öpmeli, Ba­balar Günü’nü babamızla birlikte geçirmeliyiz, Bizden uzakta ya­şıyorsa telefonla onu arayıp hatırını sormalı, sevgi ve saygılarımı­zı sunmalıyız. Unutulmadığını, unutulmayacağını ve daima hatır­lanacağını belirtmeliyiz.

Babalar Günü Hakkında Bilgi ve Babalar Günü İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.