Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Şubat 2018

Astronot Kime Denir? Araştırıp Yazınız.

Bu yazımızda astronot kime denir araştırıp yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Astronomi, gök bilimi demektir. İnsanlığın var olduğu tarihten itibaren varlığını mevcut olan ve gelişmekte olan bir bilimdir. Bilimsel olarak dünyanın ve evrenin anlaşılmasında diğer bilim dallarının da yardımıyla ortaya bilimsel bilginin oluşmasında ve ortaya konmasında etkili olmaktadır.

Astronomi alanında ihtisas sahibi olan kişilere astronom denir. Astronomi’nin bir de teknik boyutu bulunmaktadır. Teknik olarak Astronomi biliminin gerçekleşmesinde Astronotlar görev yapmaktadır. Astronotlar, uzay yolculuğu yapan kişilerdir. Astronotlar, uzaya uyduların tamirinde, uzay araçlarının kullanımında görev alırlar. Bu alanda teknik destek oluştururlar. Ayrıca bilimsel bilginin kullanımında da etkilidirler. Bilim insanları olarak farklı bilim dallarında görev alabilirler. İhtisas sahibi olabilirler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ebrum dedi ki:

    Astronot; uzay gemisini uzayda yöneten, uzayda araştırmalar yapan gezegenler arası uzay yolcusuna denir. Ben ileride astronot olmayı o kadar çok istiyorum ki umarım bir gün bu hayalim gerçekleşir..

Yorum Yaz