Asker Ailesine Yakınlarına 250 TL Maaş Verilecek

Asker Ailesine 250 TL Maaş Ne Zaman Nasıl Verilecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarla birçok kesime müjde verdi.  Bunlardan biri de asker kesimi. AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, çocuğu askerlik yapan, kendisi de ihtiyaç sahibi olan ailelere, çocuğu askerde olduğu süre boyunca düzenli olarak ayda 250 TL maaş bağlayacaklarını ifade etti.

asker

Asker çocuğu 250 Lira maaş nasıl alınacak, Asker yakını ailesi maaş başvurusu ne zaman başlıyor

Şehit ve gazi yakınlarına çeşitli şekillerde müjde veren Başbakan’ın asker ailesine ayda 250 TL ödeme yapılması için gerekli yasal düzenlemelerin başlatıldığını ve gerekli düzenlemeler tamamlandıktan sonra bu ailelerin başvuru yapması halinde 250 TL maaş bağlayacaklarını açıkladı.

Asker Ailesine 250 Maaş Ne Zaman Nasıl Verilecek

Gerekli yasal düzenlemenin yapılmasından sonra, ihtiyaç sahibi asker aileleri başvuru yaptıkları takdirde maaş alabileceklerdir. Aileler, çocuklarının askerliği süresince bu maaşı alacaklar. Ailenin belediye vb. yerlerden halihazırda yardım alıyor olması 250 TL maaş almaya engel değil.

derszamani.net

20 Yorum Yapılmış “Asker Ailesine Yakınlarına 250 TL Maaş Verilecek

    1. Ben asker maasi aliyorum ilk once toplu 1.250 aldim daha sonra her ay 250tl yatiriyolar ama kasim ve aralik ayinin maaslarini alamadim nezaman vericekler bilgisi olan varmi?

  1. abim asker 4 aydır sosyal dayanışma vakfına başvurduk ne zaman paralar verilecek bilen varmı??

  2. sagolsun devletimiz ve bakanlarımız zam konusunda oldumu hemmencik kendileriicin zamı 1 günde cıkarıyo başbakan nesöylersede askıda kalıyo cünkü millet vekileri vebaş bakan icin önemlideyi onlaricin sadece ortaya bir laf atar milleti oyalarız ve buarada biz işimizi görürüz meselesi ha buarada biribaşkaldırısada kanun biziz deyip iceride aldırır hapsede atarız meselesi mademki bu ülkede bumiletin oyu ile başa gelen ler yaptıhınız bunca millete revamı şunu unutmayın hicbirzaman bu miletin ahı sizlerede kalmaz kısaca tabiri cahizse bir ata sözümüzle cevap vermek isterim CAMİ NEKADAR BÜYÜK OLURSA OLSUN İMAM BİLDİHİNİ OKURMUŞ İSTERSENİZ VERİN İSTERSENİZDE VERMEYİN AMA GERCEKTEN ADAM GİBİ ZÖZ VERİN MİLETE MİLLET KOYUN DEYİLDİR BİRGÜN GELİR CEVABINIO VERİR SİZLERE

  3. ben sosysl dayanışma vakfına başvurdum ama bize bakanlıktan yazı gelmedi dediler gönderdiler eşim asker hiç bi yardım da vermiyorlar

  4. Askeriyeden oglumun asker olduna dayir kagidi goturup verdim halan magis filan vermediler cok madurum bu mas ne zaman berilecek

  5. askere gittiği tarihten itibaren mi verilecek yoksa başvurulduktan sonra mı verilecek yani 4 ay olduysa hepsini bi mi verecekler.

Bir Cevap Yazın

Top