6:06 pm - Cuma Aralık 9, 2016

Asker Ailesine Maaş Ödemesi Yardımı Başvuru

Pazar, 14 Ağustos 2016, 12:47 | Haber | 346 Yorum

Oğlu askerde olan ailelere maaş ödemesi başlıyor. Açıklama yapıldı asker ailesine maaşlar ödenmeye başlayacak. Geçmiş dönemlere ait yardımlarla birlikte nisan ayından beri bekleyen aileler 1500 TL asker ailesi yardım maaşı alacak.

Eşi veya oğlu askerde olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelere maaş yardımı yapılacağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Asker ailesine maaş ödemesi ne zaman yapılacak başvurular nasıl yapılacak, asker ailesine 1500 TL para kimlere verilecek.

Ellerindeki askerlik belgeleri ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına başvuran asker ailelerine iki ayda bir 500 TL yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan projeye toplamda 80 bin başvuru yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye ödemeleri yapıldı. Geride kalan  62 bin 779ailenin de incelemeleri devam ediyor. Bunlar bittiğinde gerekli koşulları sağlayan ailelere de yardım yapılmaya devam edilecek.

TEK SEFERDE 1500 TL ALACAKLAR

Bakanlık yapılan başvuruların bir kısmını değerlendirerek ihtiyaç sahibi ailelere maaş bağladı. Askerlik yardımı almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye maaş yardımı taraflarına gönderilen postane kartları ile yapılacak. Yapılacak ilk yardımlar nisan ayından itibaren 6 ay baz alınarak toplu halde yapılacak yapılacak. Maaş  almaya hak kazanan 17 bin aileye tek seferde bin 500 TL yardım yapılacak.

Başvuru yapan 62 bin 779 aile ile ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini belirten yetkililer, “Sosyal Yardımlaşma Vakıfları inceleme yapmaya devam ediyor . Gruplar halinde ihtiyaç sahibi aileler sisteme dahil edilecek . Hiç kimsenin hak kaybı olmayacak. Başvuru yapan ailelerin müracaat tarihleri göz önünde bulundurularak kazanılan hak doğrultusunda  toplu ödemeler yapılacak. İlk etapta yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye Nisan ayı baz alınarak ödeme yapacağız. Bu ailelerimize 10 Eylül’de toplam 16 milyon 558 bin lira ödeme yapılacak.” şeklinde konuştu.

ÖDEMELER GECİKTİ

Projenin kabul edildiği 5 ay içerisinde yardım almak için 80 bin kişi müracaat etti. Bakanlığın ilk olarak temmuzda  ödeme yapması gerekirken bazı gecikmeler nedeniyle ödemeler eylül ayına sarktı.  Yardımdan faydalanmak isteyenlerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nüfus cüzdanı fotokopisi ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe vermesi gerekiyor. Askerdeki kişi evliyse resmi nikâhlı eşi, evli değilse annesi, annesi hayatta değilse babasının başvurusu kabul ediliyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Milli Savunma Bakanlığı sistemlerinden askerlik durumuna hakkındaki bilgiler online olarak görünüyor. Askerlik süresi bittiğinde bu durum sistemden tespit edilecek.

Asker Ailelerine Maaş Ödemesi İle İlgili Olarak Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

346 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Asker Ailesine Maaş Ödemesi Yardımı Başvuru"

  1. Ha mit turk dedi ki:

    Sgkli olanlara maaş veriliyor mu

  2. Kimsesiz dedi ki:

    Nasıl bir adalet sistemi varsa artık.. Durumu olan kişiler her türlü işgüzarlık yapıp devlet yardımı aldıkları halde ben alamıyorum. Bende başvuru yaptım eşim askere gitti 6 aylık bebeğim var bezini mamasını alamıyorum kiramı ödeyemiyorum gideli 1 ay oldu bir aydır evde pişirecek yemeğim kalmadı sütüm gelmiyor bebeğime bakamıyorum. Halim böyleyken daha bir sonuç gelmedi yüce devletin keyfini bekliyorum nedense. Bilgi edinmek için aradığımda beni tersliyolar bide ukala insanlar. Lütfen yardım edin psikolojim bozuldu durumum hiç yok. Sırf eşimin ailesi benimle aynı şehirde yakın oturuyorlar diye para vermek zorunda mı? Değil elbette lütfen konu ile ilgili bana yardımcı olun

  3. Elif besemek dedi ki:

    İyi geceler ben asker maşı için başvuru yapmıştım ama herhangi bi sonuç alamadım maaş alabilecekmiyim

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar