Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Eylül 2017

Asker Ailesine Maaş Ödemesi Yardımı Başvuru

Oğlu askerde olan ailelere maaş ödemesi başlıyor. Açıklama yapıldı asker ailesine maaşlar ödenmeye başlayacak. Geçmiş dönemlere ait yardımlarla birlikte nisan ayından beri bekleyen aileler 1500 TL asker ailesi yardım maaşı alacak.

Eşi veya oğlu askerde olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelere maaş yardımı yapılacağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Asker ailesine maaş ödemesi ne zaman yapılacak başvurular nasıl yapılacak, asker ailesine 1500 TL para kimlere verilecek.

Ellerindeki askerlik belgeleri ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına başvuran asker ailelerine iki ayda bir 500 TL yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan projeye toplamda 80 bin başvuru yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye ödemeleri yapıldı. Geride kalan  62 bin 779ailenin de incelemeleri devam ediyor. Bunlar bittiğinde gerekli koşulları sağlayan ailelere de yardım yapılmaya devam edilecek.

TEK SEFERDE 1500 TL ALACAKLAR

Bakanlık yapılan başvuruların bir kısmını değerlendirerek ihtiyaç sahibi ailelere maaş bağladı. Askerlik yardımı almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye maaş yardımı taraflarına gönderilen postane kartları ile yapılacak. Yapılacak ilk yardımlar nisan ayından itibaren 6 ay baz alınarak toplu halde yapılacak yapılacak. Maaş  almaya hak kazanan 17 bin aileye tek seferde bin 500 TL yardım yapılacak.

Başvuru yapan 62 bin 779 aile ile ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini belirten yetkililer, “Sosyal Yardımlaşma Vakıfları inceleme yapmaya devam ediyor . Gruplar halinde ihtiyaç sahibi aileler sisteme dahil edilecek . Hiç kimsenin hak kaybı olmayacak. Başvuru yapan ailelerin müracaat tarihleri göz önünde bulundurularak kazanılan hak doğrultusunda  toplu ödemeler yapılacak. İlk etapta yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye Nisan ayı baz alınarak ödeme yapacağız. Bu ailelerimize 10 Eylül’de toplam 16 milyon 558 bin lira ödeme yapılacak.” şeklinde konuştu.

ÖDEMELER GECİKTİ

Projenin kabul edildiği 5 ay içerisinde yardım almak için 80 bin kişi müracaat etti. Bakanlığın ilk olarak temmuzda  ödeme yapması gerekirken bazı gecikmeler nedeniyle ödemeler eylül ayına sarktı.  Yardımdan faydalanmak isteyenlerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nüfus cüzdanı fotokopisi ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe vermesi gerekiyor. Askerdeki kişi evliyse resmi nikâhlı eşi, evli değilse annesi, annesi hayatta değilse babasının başvurusu kabul ediliyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Milli Savunma Bakanlığı sistemlerinden askerlik durumuna hakkındaki bilgiler online olarak görünüyor. Askerlik süresi bittiğinde bu durum sistemden tespit edilecek.

Asker Ailelerine Maaş Ödemesi İle İlgili Olarak Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. şehriban dedi ki:

  eşim asker tek basima yasiyorum 1buçuk yaşında bir kizim var kiradayim bakanim yok 700tl kira veriyorum ustelik hamileyim 2 aylik zordurumsayim napixagmi bilmiyorum kirami veremiyorum 3 aylik kiramda birikti ödeyemiyorum

 2. Tuba dedi ki:

  Eşim asker bir aydır doğum yaptım çocuktan dolayı çalışamıyorum kaynanam da kalıyorum maddi ve manevi geçim sıkıntımız var ne olur yardım edin

 3. Màzlum tatlisu dedi ki:

  Te tur necdenile göç durumdayız çok yazmak isterdim man kalsin

 4. aycan dedi ki:

  merhaba,
  esim askere gidecek 1 cocugumuz var o yuzden ben calisamiyorum nasil yardim alabiliriz??

 5. neslihan dedi ki:

  Nasl tek seferde 1500

 6. Hava coşgun dedi ki:

  Benum oğlum asker nasıl yardım alabılırım.

 7. Hava coşgun dedi ki:

  Benum oğlum asker nasıl yardım alanımı rom.

 8. Murat ercis dedi ki:

  Sayin cumhur baskanimiza saygilarimi sunarim benim askerde oglum var 45 gun oldu gideli bende isten cikarildim esim calismiyor bende issizim benim ricam asker ailelerine yardim yapiliyormus aile bakanimizdan ben yardim istiyorum saygilar.

 9. Mehmet turak dedi ki:

  SLM ben şuan Çorum Osmancık ta askerlik yapıyorum ama ailem in geçim sıkıntısı var o yüzdn Recep Tayyip Erdoğan başkanımız bize yardım ederse çok seviniriz..bababim ciddi anlamda durumu yok evimiz kıra..

 10. gürgün dedi ki:

  Merhaba ben askere gitmek istiyorum ama ben evliyim babamda çocukları var bakacak durumu yok

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları