2:17 am - Perşembe Mart 30, 2017

Asker Ailesine Maaş Ödemesi Yardımı Başvuru

Pazar, 5 Şubat 2017, 11:11 | Haber | 408 Yorum

Oğlu askerde olan ailelere maaş ödemesi başlıyor. Açıklama yapıldı asker ailesine maaşlar ödenmeye başlayacak. Geçmiş dönemlere ait yardımlarla birlikte nisan ayından beri bekleyen aileler 1500 TL asker ailesi yardım maaşı alacak.

Eşi veya oğlu askerde olan ve geçim sıkıntısı çeken ailelere maaş yardımı yapılacağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Asker ailesine maaş ödemesi ne zaman yapılacak başvurular nasıl yapılacak, asker ailesine 1500 TL para kimlere verilecek.

Ellerindeki askerlik belgeleri ile sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına başvuran asker ailelerine iki ayda bir 500 TL yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan projeye toplamda 80 bin başvuru yapıldı. Yapılan incelemeler sonucu yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye ödemeleri yapıldı. Geride kalan  62 bin 779ailenin de incelemeleri devam ediyor. Bunlar bittiğinde gerekli koşulları sağlayan ailelere de yardım yapılmaya devam edilecek.

TEK SEFERDE 1500 TL ALACAKLAR

Bakanlık yapılan başvuruların bir kısmını değerlendirerek ihtiyaç sahibi ailelere maaş bağladı. Askerlik yardımı almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye maaş yardımı taraflarına gönderilen postane kartları ile yapılacak. Yapılacak ilk yardımlar nisan ayından itibaren 6 ay baz alınarak toplu halde yapılacak yapılacak. Maaş  almaya hak kazanan 17 bin aileye tek seferde bin 500 TL yardım yapılacak.

Başvuru yapan 62 bin 779 aile ile ilgili değerlendirmelerin devam ettiğini belirten yetkililer, “Sosyal Yardımlaşma Vakıfları inceleme yapmaya devam ediyor . Gruplar halinde ihtiyaç sahibi aileler sisteme dahil edilecek . Hiç kimsenin hak kaybı olmayacak. Başvuru yapan ailelerin müracaat tarihleri göz önünde bulundurularak kazanılan hak doğrultusunda  toplu ödemeler yapılacak. İlk etapta yardım almaya hak kazanan 17 bin 221 aileye Nisan ayı baz alınarak ödeme yapacağız. Bu ailelerimize 10 Eylül’de toplam 16 milyon 558 bin lira ödeme yapılacak.” şeklinde konuştu.

ÖDEMELER GECİKTİ

Projenin kabul edildiği 5 ay içerisinde yardım almak için 80 bin kişi müracaat etti. Bakanlığın ilk olarak temmuzda  ödeme yapması gerekirken bazı gecikmeler nedeniyle ödemeler eylül ayına sarktı.  Yardımdan faydalanmak isteyenlerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nüfus cüzdanı fotokopisi ve askerlik belgesi ile birlikte dilekçe vermesi gerekiyor. Askerdeki kişi evliyse resmi nikâhlı eşi, evli değilse annesi, annesi hayatta değilse babasının başvurusu kabul ediliyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Milli Savunma Bakanlığı sistemlerinden askerlik durumuna hakkındaki bilgiler online olarak görünüyor. Askerlik süresi bittiğinde bu durum sistemden tespit edilecek.

Asker Ailelerine Maaş Ödemesi İle İlgili Olarak Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

408 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Asker Ailesine Maaş Ödemesi Yardımı Başvuru"

 1. Fadime kizilaslan dedi ki:

  Benim oğlum 6 aydır asker ve ben 500 tl aldım diye geçmislerini alabilirmiyim ve 1500 tl bahsediliyor bu nedir

 2. yasemin dedi ki:

  Ben subatta baswuru yaptim ve kabul olup olmadigi da belli degil ne yapmam lazimsurec nqsil oluyor bilgi werir msnz esim asker iki aydir

 3. Anonim dedi ki:

  Manisa da Çalış yorum 15 ay askerlik var kaç para alıyoruz bekarım

 4. eren dedi ki:

  evliyim mayista askere gidecegim esim hamile ve calismiyor esim bu maastan hak kazaniyormu?

 5. Bahattin dedi ki:

  Selamin aleyküm ben sakarya aktazi kuzulukta igamet edmekteyim anne baba rahmetli kardeşim asker evliyim 1oğlum var kuzulukta temizlik isinte calışmaktayım ama malesef yetiştiremiyorum bu konuda bana lütfen yardımcı olurmisunuz allah hepinizden razı olsun

 6. Gülhan dedi ki:

  Benim oğlum da Şırnak ta asker bakura kayıtı oldumuzdan maaş baglanmazmış bakura borçluyuz yatıramıyoruz bu birazda haksızlık verecekleri maaş 12 ay onada bintane sorun çıkarıyorlar bir güvencemiz yok oğlum yardım çıktı oluyordu oda asker ben bu maşini nasil alacağım cevap bekliyorum ilgililerden Teşekkür

 7. Ömer dedi ki:

  Askerde ne kadar para veriyorlar bilen varmı

 8. İBRAHİM dedi ki:

  Maaşımı ne zaman yatırırlar
  Bide hangi siteden öğreniyoruz

 9. Figen dedi ki:

  Benim oğlumda asker ssk lı calısanım var oğlum gelmesine iki ay var ben asker maası alabilirmiyim lütfen yardımcı olun

Yorum Yazın