Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda anneler günü ile ilgili yazı örneğimize yer vermeye çalışacağız.

Mayıs ayının ikinci Pazar günü ülkemizde her yıl Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Ancak anneleri sadece bu günde hatırlayarak, onlara sadece bu günde sevgi göstermek oldukça yanlış bir davranıştır.

Annelerin kıymeti maalesef ki onlar kaybedildiği zaman anlaşılmaktadır. Bir insan annesi olmadığında, onun aslında ne kadar çok şey olduğunu fark etmektedir. Anneler çocuklarını büyüten, yemeyip yediren, giymeyip giydiren, çocuklarının iyiliği için bir mum gibi tükenen varlıklardır. Anneler çocukları söz konusu olduğunda tüm tehlikeleri göze alabilen ve bizleri canları pahasına seven tek varlıktır. Bu sebeple anneler bir melek, anneler eşsiz bir kıymettir.

Bir annenin değeri en iyi anlamış olan insan, annesiz kalmış bir çocuktur. Hiçbir insan annesizliği olumlu duygularla anlatamaz. Bu sebeple annelerimiz hayattayken onların kıymetini bilmek, onlara tüm kalbimiz ile bağlanmak gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki anne her zaman sırtımızı yaslayacağımız yıkılmaz bir duvar, her zaman kucağında dinleneceğimiz eşsiz bir sığınaktır.

Anneler Günü Kompozisyon Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

16 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.