Anneler Günü Anneme Mektup Örneği

Anneme Mektup, Anneler Günü Anneme Mektup Örneği Kısa Yazı

Bugün günlerin en güzeli, bugün anneler günü. Ben ise en güzel, en iyi kalpli, en mükemmel anneye sesimi duyurmak istiyorum.

Seni anlatmak o kadar zor ki anneciğim. Sen kelimelere sığmazsın çünkü. O kadar mükemmel bir varlıksın ki sen bazen meleklerin yeryüzündeki yansıması olduğunu düşünüyorum. Canım annem sana ne söylesem, senin için ne yapsam az gelir. Bana verdiğin emeklerin karşılığını asla ödeyemem ben. Sen o kadar fedakar, öyle şefkat dolusun ki senin yanında dünyanın en şanslı çocuğu hissediyorum ben kendimi.

İnci TürkayBir tanecik annem, sen iyi ki varsın, sen iyi ki benim annemsin. Kim bilir ne kadar üzdüm seni bebekken; ne kadar uykusuz, ne kadar aç susuz bıraktım kim bilir? Ama sen yılmadın beni büyütmeye çalışmaktan, vazgeçmedin benden. Ben seni üzüp yorgun düşürdükçe sen daha da sarıldın bana, daha da sıkı bastın beni bağrına. Benim fedakar annem. Senin emeklerini asla ödeyemem.

Bugün anneler günü, günlerin en güzeli. Sana çiçek alsam çiçeklerin en güzeli sensin. Camdan bir kalp alıp versem eline kalplerin en güzeli yine sende. Canım annem sana layık değil hiçbir şey. Bu sebeple bir mektup yazmak istedim sana. İçimi dökeyim istedim, kalbimi anlatayım istedim sana. Benim melek annem bilirim bu daha çok mutlu edecek seni. Benim canım annem sen hiç bırakma bizim ellerimizi. Seni çok seviyorum, anneler günün kutlu olsun bir tanecik anneciğim.

—————————

anneye mektup

“Anneciğim,

Anneler gününü içten duygularım ile kutluyorum. Ancak mektup yazmaktaki tek amacım bu değil. Seni ne kadar çok sevdiğimi anlatmanın daha güzel bir yolunu bulamadım. Biricik annem, varlığım sayende, benliğim sayende, başarılarım yine senin sayende. Ellerimiz hiç bırakmayışın, beni benden çok tanıyışın ve her zaman etrafımda bir büyü gibi dolaşan sevgin benim şansım. Dünyanın en şanslı insanıyım ben sana sahip olarak. İyi ki benim annemsin. Annelerin günü olan bu özel günde, dünyanın en mutlu insanı olmamın sebebi de bu. Canım annem, kanım annem seni çok seviyorum.”

——————————–

anneye mektup

“Biricik annem,

Bir anne için evladının ne denli kıymetli olduğunu belki ben de anne olduğumda öğreneceğim ama bir annenin ne denli kıymetli olduğunu biliyor ve kelimeler ile ifade edemiyorum. Öyle kıymetlisin ve öyle eşsizsin ki sen benim gözümde, ulaşmak istediğim en yüksek mertebesin. Senin gibi mükemmel olmayı başardığımda, hayatımın en doğru kararını verdiğimi göreceğim. Anneciğim, seni çok seviyorum. Yavan bir “seni seviyorum” söyleminden de çok seviyorum. Yokluğunu hayal dahi etmek istemem ama varlığını benden sakınırsan ne yaparım bilmiyorum. Güzel annem, bu güzel günün senin… Bugün annelerin günü, biricik annemin günü… Anneler gününü kutluyorum ve hediyemin sana mutluluk vermesini diliyorum. İyi ki varsın, iyi ki annemsin, iyi ki bu kadar mükemmel bir annesin… “

—————————-

anneye mektup

“Güzeller güzelim annem,

Öncelikle anneler gününü kutlamak isterim. Bu güzel günde değil her gün benim için çok kıymetli olduğunu bilmelisin. Senin olmadığın bir güne uyanmak en büyük korkum benim. Varlığınla aydınlanıyor her gün. Ama diğer taraftan zaman zaman seni istemeden üzüyor olabilirim. Çabaladığımı ve sana layık olmaya çalıştığımı bil istedim. Hediyenin yanına bolca sevgimi ekledim. Biraz emek, biraz minnet ve biraz da mutluluk gözyaşları ile seni bu özel günde yalnız bırakmayayım istedim. Bir anneler gününde daha birlikteyiz ve senin ile atıyor kalbim. Dünyanın en güzel, en kıymetli ve en sevecen annesi olduğun için, bir de üstelik benim annem olduğun için çok mutluyum. İyi ki benim annemsin. Anneler günün kutlu olsun güzeller güzelim.”

——————————–

anneye mektup

“Sevgili anneciğim,

Sana bu mektubu sevgimi anlatmak için yazıyordum ama ben kolay kolay sevgimi ne yazabilirim, ne söyleyebilirim. Sevgiyi anlatmak da göstermek de benim için çok zor bilirsin ama sen zaten benim ruhumu bilirsin annecim. Seni öyle çok seviyorum ki, sık sık dilimde dolanan bir söz var. Bu sevgimin tam karşılığı olacaktır. İyi bir anne, evladının yaşamını güzelleştirirmiş. Kötüsüyse sona erdirirmiş. Sen yaşamımın sebebisin, mutluluğumun mimarısın annecim. Yaşamı benim için yaşanabilir kıldığın için dünyanın en şanslı insanıyım ben. Hem de bu yaşımda söyleyebilirim ki, seni delicesine seviyor, varlığın ile mutlu oluyorum.”

Sizler de Anneye Mektuplarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

40 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.