Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı Nerede Yer Alır

Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı Ülkemizin Nerelerindedir hakkında bilgi kısaca, Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı Nerede Yer Alır?

Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı ülkemizin en önemli yapılarındandır. Bu yapılar Türkiye’nin geçmişi ile geleceği arasında bir bağ ihtiva etmektedir. Bunların yerlerinin bilinmesi hem genel kültür açısından hem de Türkiye tarihine saygı açısından önemlidir.

Anıtkabir Ankara’da bulunmakta olup Büyük Önder Atatürk’ün naaşını sembolize eden bir anıt mezardır.

Boğaziçi Köprüsü İstanbul silüetinin vazgeçilmez parçalarındandır. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlar.

Galata Kulesi Avrupa yakasında, İstanbul’da bulunmaktadır.

Ayasofya müzesi Sultanahmet Camii’ne yakın bir konumda, İstanbul’da yer almaktadır.

Çanakkale Şehirleri Anıtı nerede sorusunun cevabı yine soruda gizlidir. Bu yapı Çanakkale Savaşı’nın kahraman askerlerine ve şehitlere adanmıştır. Çanakkale’de yer alır.

       Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı Nerede Yer Alır Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

3 Yorum Yapılmış “Anıtkabir, Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Çanakkale Şehitleri Anıtı Nerede Yer Alır

  1. bazıları dio kine neden bu kadar faceye giryon neden ders calışmıyn faceye gircene gir ders calışsın dorlar :) :( :) :'(

Bir Cevap Yazın

Top