Anılarımız İle İlgili Kompozisyon

Anılar ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca, anılarımız ile ilgili kompozisyon.

İnsanın hayatındaki yaşanmışlık ve geçmişe dair hatıralara anı denir. Bunlar kimi zaman üzücü kimi zaman sevindiricidir. Sevindirici olduğunda tebessüm eder üzücü olduğunda hüzünleniriz ve hatta belki kendimize ders çıkarırız.

Bazen anılarımızı hatırımızda tutmak için günlükler tutarız anı defterleri oluştururuz. Bunları tekrar okumak bizi o anlara gönderir. Sonra başkalarına bu anılarımızı anlatırız, özellikle de bizden küçüklere. Diğer nesiller de bunlardan kendilerine pay çıkarabilir. Elbette kimseyle paylaşmadığımız bize özel anılar da mevcuttur.

Bizler daha çok mutlu anılarımızı gözümüzde canlandırmalıyız. Mutsuz anılarımızı sürekli düşünüp arabesk bir yaşam sürmek ruh sağlığımız açısından iyi değildir. Hem böylece kötü bir anımızda bunları düşünerek normale dönebiliriz.

Her saniyemiz geçtikçe anıya dönüşmektedir. İyi veya kötü olsun tüm anılarımız her saniye birikmektedir. Yarına umutlu bakmak için hoş anılarımız hep yanımızdadır. Yarın için ders çıkarmak adına da kötü anılarımız aklımızın bir köşesindedir. Anılardan korkmamalıyız. Onları sahiplenmeliyiz. Böylece kendimizi de severiz. Kendini sevmeyen insan kimseyi sevemez.

       Anılarımız İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

8 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.