1:06 pm - Cumartesi Mart 25, 2017

Anadolu Kilimleri ve Halıları Hakkında Bilgi

Cumartesi, 3 Ekim 2015, 15:09 | Eğitim Dünyası | 0 Yorum

Anadolu kilimleri ve halıları hakkında neler biliyorsunuz, anadolu kilimleri ve halıları konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Geleneksel halı ve kilimler tarihi dönemlerden bu zamanlara kadar sadece insanların fiziksel ihtiyaçlarını gidermek için üretilmemiştir. Bu halı ve kilimler aynı zamanda insanların psikolojik açıdan düşüncelerini yansıtmak için de üretilmiştir.

Geleneksel Anadolu kilimleri ve halıları dini inançlar ve dini yaşam esaslarına göre şekillendirilmiştir ve bu konuda da insanların ruhunu açmıştır. Anadolu kilimleri ve halıları incelendiğinde bu kilim ve halılardaki motif kompozisyonları da Türk kültürü ve gelenekleri konusunda fazlasıyla bilgi sunmaktadır.

Anadolu kilimleri ve halıları üzerine işlenen motifler, her bölgeye göre farklı farklı şekillenmektedir. Fakat tüm Anadolu kilimleri ve halıları üzerindeki motifler temelde insanların dini inannışları, kültürü, örf ve adetleri konusunda bilgiler vermektedir.

Kısacası; Anadolu kilimleri ve halıları üzerindeki motiflerin dili sadece yetenekleri göstermemektedir aynı zamanda insanlara mesajlar da vermektedir.

Anadolu Kilimleri ve Halıları Hakkında Bilgi, Anadolu Kilimleri Vikipedi Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Yorum Yazın