9:26 pm - Pazartesi Mart 27, 2017

Anadolu İçin Kültür Beşiği Benzetmesi Yapılmasının Nedeni

Pazar, 2 Ekim 2016, 11:14 | Eğitim Dünyası | 1 Yorum

 

Pek çok yerde Anadolu kültür beşiği olarak tanımlanmıştır. Bu sayfamızda Anadolu için kültür beşiği benzetmesi yapılmasının nedeni hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Anadolu, tarih boyunca önemli geçiş yolları üzerinde bulunmuş yani her zaman farklı kültürleri bir arada barındıran ev sahibi konumunda olmuştur. Anadolu’da kurulan birçok devlet bu topraklara medeniyeti ve kültürü taşımıştır. Burada kurulan devletler diğer devlet ve uluslar ile yapmış oldukları etkileşimlerde onlardan birçok şey öğrenmişlerdir. Öğrendikleri bu kültür mirasını da Anadolu’ya taşımış ve bu sayede Anadolu’nun kültürel açıdan zenginleşmesini sağlamışlardır.

Batıdan ya da Doğu’dan öğrenilen bir düşünce, bir akım ya da bir yenilik öncelikle Anadolu’ya gelmiş ve burada tıpkı bir bebek gibi büyüyerek şekillenmiş ve buradan çeşitli yerlere yayılmıştır. Anadolu’da kurulan devletler burada öğrendiklerinin ve geliştirdiklerinin yine gittikleri farklı yerlerde bilinip tanınmasını sağlamışlardır. Bu nedenle Anadolu’ya kültür beşiği benzetmesi yapılmaktadır.

Anadolu’ya Neden Kültür Beşiği Denmiştir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

1 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Anadolu İçin Kültür Beşiği Benzetmesi Yapılmasının Nedeni"

  1. alieren dedi ki:

    Çok kotu

Yorum Yazın