5:54 pm - Cuma Şubat 24, 2017

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

Perşembe, 22 Eylül 2016, 19:23 | Sizden Gelenler | 4 Yorum

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon özet. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon hakkında yazı. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

Mehmet Akif tarafından söylenen Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın sözü ile ilgili bu yazımızda size bir kompozisyon sunacağız. Ersoy’un ünlü sözü şöyle devam ediyordu.

O günler ne samimi ve heyecanlıydı. O şiir ulusun o zamanki heyecanının sembolüydü. Binbir olay karşısında bunalmış ruhların acı içinde halas anlarını beklediği bir anda yazılan o marş, o zamanların değerli bir anısıdır.

O şiir tekrar yazılamaz, onu ben de yazamam. Onu yazabilmek için o zamanları görmek, o zamanları yaşamak gerekir. O şiir artık beni değil ulusundur. Benim ulusa en değerli armağanım budur. Allah tekrar bu ulusu İstiklal Marşı yazdırmasın

Bu anlamlı sözlerin manasının düşününce esasında günümüzde bile yaşanan bir takım problemlerin çözüm yolunu bulabiliriz. Mehmet Akif Ersoy bu sözlerinde kilit sözcük olarak milleti kullanmıştır. Ulus kelimesi daima popüler ve bilindik bir terim olarak kullanılmıştır.

Ulusça aynı kararlı görüşlerle bu marşımızın en iyi karşılığı olan ortak değerlerimizde bütünleşerek geleceğimiz için hırslar ve inatla çalışmamız gereklidir. Bizim yapmamız gereken en yüce vazife atalarımız tarafından emanet edilen kutsal vatana sahip çıkmaktır. Ayrıca cumhuriyetimizi de sonsuza kadar yaşatmalıyız.

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

4 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon"

 1. Sümeyye dedi ki:

  Arkadaşlar çok acil yarın sınav var da bu söze uygun güzel kompozisyon başliği bulabilirmisiniz ?

 2. Kader dedi ki:

  Amin, rabbim göstermesin o günleri

 3. 46maraş dedi ki:

  Allah bu millete kara günler göstermesin

 4. Adınız ... dedi ki:

  Bir daha vatana yazdırmasın

Yorum Yazın