Cumartesi, Haziran 24, 2017
Home > Sizden Gelenler > Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon özet. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon hakkında yazı. Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

Mehmet Akif tarafından söylenen Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın sözü ile ilgili bu yazımızda size bir kompozisyon sunacağız. Ersoy’un ünlü sözü şöyle devam ediyordu.

O günler ne samimi ve heyecanlıydı. O şiir ulusun o zamanki heyecanının sembolüydü. Binbir olay karşısında bunalmış ruhların acı içinde halas anlarını beklediği bir anda yazılan o marş, o zamanların değerli bir anısıdır.

O şiir tekrar yazılamaz, onu ben de yazamam. Onu yazabilmek için o zamanları görmek, o zamanları yaşamak gerekir. O şiir artık beni değil ulusundur. Benim ulusa en değerli armağanım budur. Allah tekrar bu ulusu İstiklal Marşı yazdırmasın

Bu anlamlı sözlerin manasının düşününce esasında günümüzde bile yaşanan bir takım problemlerin çözüm yolunu bulabiliriz. Mehmet Akif Ersoy bu sözlerinde kilit sözcük olarak milleti kullanmıştır. Ulus kelimesi daima popüler ve bilindik bir terim olarak kullanılmıştır.

Ulusça aynı kararlı görüşlerle bu marşımızın en iyi karşılığı olan ortak değerlerimizde bütünleşerek geleceğimiz için hırslar ve inatla çalışmamız gereklidir. Bizim yapmamız gereken en yüce vazife atalarımız tarafından emanet edilen kutsal vatana sahip çıkmaktır. Ayrıca cumhuriyetimizi de sonsuza kadar yaşatmalıyız.

Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

11 thoughts on “Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmasın kompozisyon

  1. Arkadaşlar çok acil yarın sınav var da bu söze uygun güzel kompozisyon başliği bulabilirmisiniz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.