Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2018

Akciğer Hastalıklarının Belirtileri

Akciğer hastalıkları belirtileri konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Akciğer hastalıklarının birden fazla belirtileri bulunmaktadır. Akciğer hastalıklarının belirtileri;

Hırıltılı Solunum; akciğerlerde ıslık şeklinde müzikal bir ses gelir. Hava yollarının daralmasıyla birlikte çıkan hava titreşir ve hırıltılı solunum meydana gelir. Sigara, kirli hava, egzersiz gibi nedenler hırıltılı solunumun başlıca nedenleridir ve bu hırıltılı solunum aynı zamanda akciğer hastalıklarının bir habercisidir.

Öksürük ve balgam; mukus ve diğer yabancı maddelerin bronşlardan çıkarılması için bir savunma mekanizması oluşturur. Özellikle sigara ve alkolün neden olduğu öksürük ve balgam akciğer kanserlerinin başlıca nedenlerindendir.

Göğüs ağrısı, akciğerler bir hastalık olduğunun göstergesidir.

Ateş, beden ısısında bir dengesizlik olduğunu gösterir. Akciğer hastalıklarının teşhisinde ateş durumu oldukça önemli bir olgudur. Eğer ateşli hastalıklar iki haftadan uzun sürüyorsa önemli bir akciğer hastalığının olduğunun habercisidir.

Syanoz, ciddi bir hastalıktır eğer akciğerler ile bir ilgisi varsa akciğer hastalıklarının ileri safhalarında görülebilir.

Akciğer Hastalıkları Belirtileri Nelerdir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul