Ailenin Önemi Nedir

Ailenin Önemi Nedir hakkında bilgi kısaca.

Aile toplumun en küçük yapı taşıdır. Aile içerisinde yetişen bireyler toplumu oluşturduğu için toplumun gelişiminde ailenin büyük rolü vardır. Anne, baba ve kardeşlerden oluşan aileler her birey için önemli bir olgudur.

Bizleri sıfırdan alıp eğiterek geliştiren ve bu dünyanın kurallarını öğreten kurum olan aile büyümemiz süresince hep yanımızdadır. Onların doğruları bizim doğrularımız olur. İyi günümüzde mutluluğumuzu paylaşmak için, kötü günümüzde de bize teselli olmak için yanımızda olurlar. Özellikle çocuklar ailelerine çok bağlıdır ve sevgiye muhtaçlardır. Muhtaç oldukları sevgi de fazlasıyla ailelerinden gelir ve bu yüzden ailelerine sımsıkıya bağlıdırlar.

Çocuklar anne ve babaları ayrıldıklarında çok büyük depresyona girebilirler ve üzerlerinde kalıcı bir olumsuz etki oluşur. Böyle durumlarda çocuklar istedikleri sevgiyi ailelerinden alamazlar veya alamadıklarını düşünürler. Böylece başka büyük insanlara yönelirler. Bu gibi durumlarda da çocuklar zarar görebilir. Aile kavramı ülkemizde diğer ülkelere oranla çok daha fazla önem taşımaktadır. Çocuklar ailelerine daha fazla önem vermektedir. Ailelerden bir şeyler öğrenip kapmaya çalışan çocuklar onların sevgisini de istemektedir. Eğer bir çocuk bu tip şeyler mahrum kalırsa yanlış yollara düşürecek kötü insanlarla tanışabilir.

Ailenin Önemi Nelerdir Kompozisyon Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

9 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.