10:50 pm - Salı Mart 28, 2017

Aile Neden Toplumun Temelidir

Çarşamba, 18 Mayıs 2016, 10:37 | Güncel | 0 Yorum

Aile toplumun oluşmasını sağlayan en küçük yapı taşı olmaktadır. Ailenin hem bireyler için hem de toplum için önemi çok büyüktür. Aile bir başka deyişle toplumun temeli olmaktadır. Peki aile neden toplumun temelidir? Ailenin toplum içerisindeki rolü ve topluma olan katkıları nelerdir? Aile ile toplum arasında nasıl bir ilişki vardır? Bu ve bunun gibi birçok soruya ait yanıtları bulmak ya da ailenin toplum içerisindeki yeri ile ilgili daha çok bilgi edinmek istiyorsanız, sizin için yapmış olduğumuz bu çalışmayı incelemenizi tavsiye etmekteyiz.

Aile, toplumsal değerlerin oluşmasında büyük bir rol oynar. Toplumu oluşturan her birey bir aile içerisinde yetişmektedir. Bu yüzden ailenin birey yetiştirme üzerinde olan etkisi göz önünde bulundurulduğunda, toplum için çok önemli bir rol oynadığını söyleyebilmekteyiz. Ailenin hem bireylere karşı hem de topluma karşı birçok sorumluluğu bulunur. Bireylerin topluma faydalı bir kişi olarak yetişebilmesi aileden kaynaklandığı gibi topluma faydası olmayan hatta zararı olan bir kişi olarak yetişmesi de aileden kaynaklanmaktadır.

İnsanların doğdukları andan itibaren aile içerisinde kişilikleri gelişmeye başlar. Kişilerin kişiliklerinin nasıl olacağı konusunda ailenin rolü büyüktür. Aile içerisinde en iyi şekilde yetişmiş olan bir çocuk topluma faydalı bir birey olur. Fakat aile içerisinde iyi yetişmemiş ya da aile sevgisinden mahrum olan bir çocuk toplum için bir tehdit unsuru haline gelebilmektedir.

Aile Neden Toplumun Temelidir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

Yorum Yazın