Aile İle İlgili Kompozisyon

Aile hakkında kompozisyon uzun ve kısa, aile ile ilgili kompozisyon

Aile Konulu Kompozisyon

Aile insanı insan yapan değerlerin en başında gelir.Aile, bizlere verilen en önemli nimettir.Ailesiz bir insan yarım kalmış gibidir.Ama bazen insanoğlu bu değerli nimetin kıymetini bilmiyor.

Halbuki düşünüldüğünde bu mutluluğu yaşamak isteyen onlarca, yüzlerle, binlerce kimsesiz çocuk vardır.Onlar her gece uyumadan önce bir aileleri olmadığı için üzülür ve bir aileye sahip olmak için dua ederler.

Ailenin temel direği babadır.Çünkü ailenin geresinimlerini karşılayacak, ihtiyaçlarını giderecek olan babadır. Bu ihtiyaçlar sadece maddi değil aynı zamanda manevi ihtiyaçlardır. Baba, aileye sevgisini de sunmalıdır.

Evin olmazsa olmaz, en değerli bireyi de annedir. Bir atasözünde dendiği gibi yuvayı dişi kuş yapar. Anne olmadan aile esik kalır.Anneler çok değerli varlılardır. Anneler melek gibidir ve çok kıymetli varlıklardır.Bu melekler sevgi kanatlarını bizlerin üstüne açar ve bizi her şeyden korurlar. Fakat bazı çocuklar da annesiz yaşamaktadır. Annesiz büyüyen çoccuklar ilgiden ve sevgiden de mahrum kalıyor.

Aile kökleri toprakta olan bir çınardır. Bu çınarı yeşertmek ve onun köklerinden beslenme bizim elimizdedir. Bu sebeple ailemizin kıymetini bilelim.

Aile İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

68 yorum

 1. Aile bir ağaç gibidir susuz kaldığında kurur ama o Ağaca su Verdiğiniz zaman o ağaç yeniden canlanır tıpkı çocukları olmayan bir karı kocanın Çocuklarının olmasıdır tıpkı bir Ağacın yeşillenerek meyve vermesi gibidir

 2. Hayatta var olan, korunmaya değer en güzel duygudur bence sevgi.
  Seven kalp taşlanmaz, seven insan her zaman sevilip saygı duyulan insandır.

  Etrafımıza bir göz atalım., değer verdiğimiz insanların ve hatta bizim neye ihtiyacımız var?
  Tabi ki sevgi ve dostluğa.
  Dostluk, sevgiyle kurulan bir şeydir. En sağlam temeller, sevgiyle atılan temellerdir.

  Her ne kadar bazı insanların bunlardan haberi olmasa dasadece maddiyata değer vererek, manevi duygularını hiçe saysalar da sadece doğru yol, her zaman içinde doğruluk hak ve sevgi bulunduran yoldur.Ruhumuzun beslenmesi için bu duyğgulara ihtiyacımız vardı. Bunları önemsemeyen insanı kalbi taş olur.
  Sevgi her yerde sevgidir, her yerde güzeldir ama hak edilene verilirse tabii.
  Biz biz olalım bize verilen bu güzel duygunun değerini bilip, etrafımızdaki insanları da sevgiden mahrum etmeyelim ki hayatımız karamsar olmaktan çıkıp, umut ve sevgi dolu olsun.
  Sponsorlu Bağlantılar

 3. bende bi tane yazayım bare :) aile insanın temelidir.Ailemiz,bizim herşeyimizdir.Kimi çocukların annesi babası ailrsi yok.Ve onlar aile sevgisinin ne oldugunu bilmiyorlar.Ama bilmek istiyorlar.Ailemiz,aslında bizim heerrrr zaman iyiliğimizi isterler.Ama biz onlara bazı konularda kızarız -_- .Mesela ben bir tişört beğendim ama çok sade ve annem beğenmedi.Ben ona kızarım ama yine benim iyiğimi istemiş olr.Ailemizin değerini her zaman bilmeliyiz! bileceğiz..

 4. yaa ben 6. sınıfa gidiyorum ve ben bunu İngilizceye çevireceğim.Lütfen benim yaşıma göre gönderirmisiniz.Aslında bu güzelde bana göre değil lütfen gönderin daha İngilizceye çevirmeyle uğraşıcamm:):(:*

 5. cok guzel olmus işime cok yaradı emegi gecenlere tesekurler. Bu sayede cok sey ögrendim aileyle ilgli cok sey ögrendim sagolun varolun bu sayede kompozısyon yazmayı ögrendim

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.