Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon

Ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon hakkında bilgi kısaca

Dünyamızın oksijen kaynakları olan ağaçlar endüstriyel alanda da kullanılmakta ve geniş şekilde insanlara hizmet etmektedirler. Bunun yanında ağaçlar çevremizi güzelleştiren varlıklardır. Doğada yaşayan birçok canlı da ağaçlar sayesinde yaşama alanı bulmuş olur. Dünyamız için ağaçlar oldukça önemlidir.

İnsanlara ve diğer canlılara bu kadar faydası olan ağaçların her yıl binlercesi katledilmektedir. Ağaçların kesilmesi doğaya ve bizlere zarar verir. Ağaç katli son bulmadığı sürece dünyada canlı hayatı tehlike altında olacaktır. Ağaçları kesmek yerine çevreyi daha çok ağaçlandırma yoluna gidilmeli ve doğa geri kazanılmalıdır. Sanayi alanında kullanılması gereken ağaçlar için yine bu alanda kullanılacak ağaçlar dikilmelidir. Duvağı olmayan bir gelin nasıl eksik olursa ağaçsız bir dünya da o şekilde eksik olur. Ağaçlar dünyamız için bu derece önemlidir.

Doğamızın alternatifi olmayan bu varlıklarını korumalı ve onları kesmemeliyiz. İnsanlar da ağaçlar ve doğanın korunması konusunda bilinçlendirilerek eğitilmelidir. Sanayi kuruluşları da devlet yoluyla denetlenmeli, ağaç katline caydırıcı önlemler alınmalıdır. Ağaçsız bir dünyanın çöle dönüşeceği ve canlı yaşamını mümkün kılmayacağı unutulmamalıdır.

Ağaçsız Memleket Duvaksız Geline Benzer İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

11 yorum

  1. yani burada bir kompozisyon istemiştim ama tanıtım çıktı hiç beğenmedim bu yüzden bu yorumu yazıyorum lütfen bir daha ki kompozisyonda tanıtım olmayıp kompozisyon olsun açıkçası bu siteden daha YARATICI bir şeyle BEKLERDİM lütfen yorumuma cevap gelsin

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.