“Ağaç, Rüzgar, Kurt, Kuş, Dal, Cırcır Böceği, Ay Işığı, Yaprak” Kelime Ve Kelime Gruplarını Kullanarak Bir Hikaye Yazınız.

Bu yazımızda ağaç, rüzgar, kurt, kuş, dal, cırcır böceği, ay ışığı, yaprak kelime ve kelime gruplarını kullanarak bir hikaye yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Rüzgarlı bir gündü. Ormanlar ağaçlar yerleri öpüyordu. Dalları kırılan ağaçlar vardı. Rüzgar etkisini giderek arttırıyordu. Ormandaki canlılar bir yerlere sığınmaya çalışıyordu. Kimi afetin ortasında kalmıştı ve hareket edemiyordu. Etrafta yapraklar bulunuyordu. Rüzgar yaprakları havaya kaldırıyordu ve bir hortum oluşuyordu.

Cırcır böceği de akşama doğru ay ışığında gündüzden alt üst olan ormanın son halini temaşa ediyordu. Usul usul ötüyordu. Üzerinde bir yorgunluk bulunuyordu. Bütün emekleri harap olmuştu. Bu ormanın halini düzeltmek için bütün arkadaşlarını harekete geçirmek istiyordu. Bunu başarabilirdi.

2 yorum

  1. Günlerden bir gün bir köy varmış. O köy büyülüymüş. Köyde hava o kadar rüzgarlıymış ki ağaçta yaprak durmuyormuş. Başka köylerden gelen cırcır böceği seslerinin yerini bu köyde kurt sesleri alırmış. Dallarda kuşlar olmazmış. Hava da hiç güneş olmaz hep ay ışığı kıvamındaymış. Buraya kimse gelmek istemezmiş.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.