Acele İşe Şeytan Karışır Anlamı

Geçmişten günümüze kadar atalarımız yaşamış oldukları deneyimlerden yola çıkarak bir çok durum ve olay karşısında kalıplaşmış cümleler kurmuşlardır ve bu cümleler günümüze kadar kulaktan kulağa gelmiştir. Bu cümleler deneyimler sonucunda söylendiği için bir çoğunun da doğruluk payı oldukça fazladır. Bu yazımızda sizlere acele işe şeytan karışır ne anlama gelir konusunda bilgi vereceğiz.

İnsanlar doğdukları andan itibaren ait oldukları topluma, aile yapılarına, gelenek ve göreneklerine göre büyürler ve şekillenirler böylece toplumdaki konumlarına erişirler. Bazı insanlar tez canlıdır yani acelecidir. Sabırlı olmayı bilemezler. Ancak kimi insanlar da sabırlıdırlar ve her işin zamanını ve şartlarını beklerler.

Sabırlı olmayan insanlar bir anda ellerindeki iş olsun ve bitsin isterler bu nedenle de acele ederler ve çoğu zamanda bir çok detay gözden kaçtığından dolayı hatalar çok fazla olur, zorluklar artar ve sonunda da başarısız olurlar böylece de üzülürler, sinirlenirler, öfkelenirler ve daha da ileri giderek şeytana uyup bu işi bırakmaya karar verirler. Bu kişiler için de “acele işe şeytan karışır.” atasözü kullanılmaktadır.

Acele İşe Şeytan Karışır Ne Demek Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.