8. Sınıf TEOG Sonuçları MEB Açıklanıyor

MEB 8. sınıf TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak, MEB TEOG sınav sonuçları 2014, Merkezi ortak sınav sonuçları bu hafta açıklanacak. Bu sayfada olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın değiştirdiği sisteme göre 8. sınıf öğrencilerine 28 Kasım 2013’te  matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi alanlarında; 29 Kasım 2013’te de fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi, Atatürkçülük ve yabancı dil alanlarında ortak sınav yapılmıştı.  Gündemde yankı bulan ortak sınav için Milli Eğitim Bakanlığı bazı değişiklikler yaptığını açıkladı. Yapılan açıklamada 8. sınıflar için matematik alanında uygulanan sınavın (A) kitapçığında 16, (B) kitapçığındaki karşılığı ile de 18. soruya dair yapılan itirazların, oluşturulan kurullarca ayrıntılı bir denetlemeden geçtiği belirtildi. Oluşturulan kurul çalışmaları sonucunda itiraz edilen bu sorunun iptal edilmesinde karar kıldı.

teog yorumlar

TEOG Sonuçları

8. SINIF TEOG Sınav Sonuçları Açıklandığında bu sayfada olacak.

4 yorum

  1. İyi günler 8.sınıfa giden bir kızım var size sorum şu: Sınava çeşitli nedenlerle giremeyen öğrenciler için tekrar sınav yapıldı ve bu sınavın soruları ilk sınavdan daha kolaydı bence haksızlık yapıldı ,eşdeğerde soru olmalıydı,meb herkes sınava katılsın diye telafi sınavının zor olacağını söyledi ama ilk sınav daha zordu bunu belirtmek istedim teşekkürler

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.