Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Şubat 2018

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Cevapları Top Yayınları 68

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 68 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Tablodaki Verileri Değerlendiriyorum Etkinlik Metni Soruları ve Cevapları

Bu etkinlik sayesinde farklı bir etkinlik yaparak tablo çözümlemesi yaparak verilen sayısal verileri çözümleyerek farklı iki konuda sayısal verilere dayanan çıkarımlar yapabileceksiniz.

TABLODAKİ VERİLERİ DEĞERLENDİRİYORUM

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevabı

Aşağıda Cumhuriyet’in ilk yıllarına ait sağlık personeli sayılarındaki değişim ve Millet Mekteplerinin çalışmalarına ilişkin istatistiki tablolar verilmiştir. Bu istatistiklerden yararlanarak ayrılan boş yerlere sağlık ve eğitim alanında yapılan inkılapların sonuçlarını değerlendiriniz.

Tablo 4.1: 1928 – 1936 Yılları Arasında Sağlık Personeli Sayısal Değişimi

 • Cevap: 1928-1936 yılları arasında sağlık personeli en fazla %175 oran ile hemşire değişimi yaşanmıştır. Bu sırayı ise sırasıyla sağlık memuru, ebe ve doktor takip etmiştir. Bu tabloya bakarak bu dönemde doktor eğitiminin en az olduğunu ve hemşire eğitiminin ise en fazla olduğunu söylememiz mümkün olacaktır.

Tablo 4.2: Millet Mekteplerinin Beş Yıllık Çalışmalarına İlişkin Genel İstatistik

 • Cevap:  Bu tabloda 1932-1933 yılları arasındaki millet mektepleri en büyük başarı oranını sağlamıştır. Bununla birlikte tabloya göre en fazla öğretmen sayısı ve okur yazar öğrenci sayısı 1928-1929 yılları arasındaki millet mekteplerinde yer almıştır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. nazar dedi ki:

  İyimiş zorlanılan sorular kolay geliyor insana

 2. GÜNEŞ dedi ki:

  bu konuyu öğrendiğim iyi oldu iyi ki internet var

 3. Efsanetürk dedi ki:

  Güzel olması önemli degil sadece isime yarasin saolun

 4. belesçi dedi ki:

  güzel olmus

Yorum Yaz