30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları ve Şartları

Pazar, 2 Ekim 2016, 9:59 | Haber | 9 Yorum

Koruma memuru alımı başlıyor, koruma memuru alımı ne zaman ve koruma memuru alım şartları neler ? Detaylar gelmeye başladı … İşte 30 Bin Koruma memuru alımı tarihleri ve başvuru için gerekli şartlar :

koruma memuru başvuru

Bakan Güler koruma memurluğu ilgili olarak yaptığı açıklamada  hassas yerlerin, binaların, tesislerin, kişilerin korunmasıyla ilgili olarak emniyet içerisinde yeni bir birimin oluşturulduğu yönünde bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre bu doğrultuda gerekli hazırlıkların tamamlandığı ve Bakanlar Kurulu’na sunulmak için beklendiği bildirildi.

Koruma Memuru Başvuruları Alım Şartları

Koruma memurları fiziki özellikleri dikkat çekmekte. Polisin bu işle meşgul edilmemesi gerektiğini söyleyen Güler, polislerin daha başka ihtisas alanları olduğunu polisin stat, kapalı yerler gibi mekanları korumaktan çok daha önemli işleri bulunduğunu belirtti. Bakan sınav tarihinin açıklanması için gerekli izinleri beklediklerini eklerken 1.75 boyundaki erkekler ile 1.65 boyundaki bayanlar koruma memurluğuna başvuru yapabilecek.

Korumu memuru olabilmek için, açık lise, lise, ön lisans veya üniversite mezunları başvuracak. Aşamalı olarak her yıl üç bin olmak üzere toplamda otuz bin koruma memuru göreve başlayacak. Koruma memurluğu için KPSS’den 40-60 puan arasında bir puan almak gerekiyor. Başvuru yapacak olanlar 25 yaşını doldurmamış olacak. 6 yıl görev yapan koruma memurları kıdemli koruma memurluğuna terfi edecek. Dileyen koruma memuru yedinci yılda sınava girerek polisliğe terfi edebilecek.

30 Bin Koruma Memuru Başvuruları ve Koruma Memuru Alım Şartları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hızlıca Paylaşabilirsiniz.

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

9 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "30 Bin Koruma Memuru Alımı Başvuruları ve Şartları"

 1. izzet diyor ki:

  Nasıl baş vura bilirim

 2. abdullah diyor ki:

  koruma memurluğunu çok istiyorum

 3. abdullah diyor ki:

  boy uzunluğunu indirsinler ya

 4. abdullah diyor ki:

  boy uzunluğu önemli mi

 5. erdal diyor ki:

  ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ACIK ÖGRETM BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI OKUYORUM. BENİM BOYUM 170CM SIKINTI OLUR MU. KORUMA MEMURLUGUNU COK İSTİYORUM.BİLGİLENDİRİRSENİZ COK SEVİNİRİM.

 6. cebrail diyor ki:

  ben nasıl başvuru yapabilirim

 7. DİLEK diyor ki:

  thy da bile bayanlar için boy şartı 160 neden koruma memurluğunda 165 lütfen biraz daha indirsinler

 8. adem diyor ki:

  yılbaşında belli olsa herşey keşke

Yorum Yazın

Yararlı Bağlantılar