Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2017

2018 YGS Türkçe Konuları ve Soru Dağılımı

Lise sıralarındaki yolculuğunu tamamlamış olan pek çok gencin öncelikli ideali, eğitim hayatının geriye kalanını kaliteli ve güzel bir üniversitede geçirmek oluyor. Bu konu ile ilgili olarak uzun dönemler boyunca üniversite sınavlarına hazırlık yapan öğrenciler, katıldıkları YGS ve LYS sınavları ile eğitim hayatlarının kalan döneminde nasıl bir eğitim alacaklarını da belirlemiş oluyorlar.

Bu noktada her öğrenci için, seçeceği alana göre önem teşkil eden dersler oluyor. Kimi öğrenciler matematik, fizik gibi sayısal derslere ağırlık vermek durumunda kalırken kimi öğrenciler de diğer alanlardaki derslerde yüksek başarı elde etmeye çalışıyor. Bu yazımızda, sizler için önceki sınavları inceleyerek derlediğimiz YGS Türkçe Konuları 2018 bilgilerini paylaşıyoruz.

2018 YGS Türkçe Sınavında Ne Tür Sorular Olacak

 1.   Sözcük Anlamı
 2.   Söz Yorumu
 3.   Deyim ve Atasözü
 4.   Cümle Anlamı
 5.   Cümle Yorumu
 6.   Paragrafta Anlatım Teknikleri
 7.   Paragrafta Konu-Ana Düşünce
 8.   Paragrafta Yapı
 9.   Paragrafta Yardımcı Düşünce
 10.   Ses Bilgisi
 11.   Yazım Kuralları
 12.   Noktalama İşaretleri
 13.   Sözcüğün Yapısı
 14.   Sözcük Türleri
 15.   Fiiller
 16.   Sözcük Grupları
 17.   Cümlenin Ögeleri
 18.   Cümle  Türleri
 19.   Anlatım Bozukluğu

gibi konular üzerine ağırlık verecek şekilde Türkçe dersi sınavları yapılmaktadır. Adaylar, bu sınav için başarılı bir sonuç elde etmek adına öncelikle okulda verilen Türkçe derslerini çok iyi takip etmeli, bunun yanı sıra ekstra kütüphanelerde, kitap okuyarak vakit geçirmelidir. Bu sayede teoride elde ettiği bilgileri pratiğe de dökerek, zihninin karşısına çıkan soruları otomatik olarak cevaplamasını da sağlayabilecektir. Bu bağlamda Türkçe sınavı, diğer sınavlara göre pek çok öğrenci tarafından kolay bulunan bir aşamadır.

2018 YGS Türkçe Konuları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları