Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2017

2018 LYS Coğrafya 1 Konuları ve Soru Dağılımı

Üniversiteye kabul olarak gerçekleştirilen ve merkezi sınavlar olarak uygulanan YGS ve LYS tüm aşamalarıyla bitti. Tercih kılavuzları açıklandı ve sonuçların açıklanmasının ardından da tercih maratonu başlayacak. Doğru tercih yapma konusunda desteksiz kalan kişiler, 2018 LYS Coğrafya Konuları nasıl olacak rehberlik alanlarındaki uzman kişilerden yardım alabilirler.

Daha önceden karar veren veya veremeyen her öğrenci tercih yaparken heyecan dorukta olarak hakkını kullanmaktadır. LYS aşamalarında istediği puan ve başarı sıralamasına ulaşan kişiler, bunları baz alarak tam 24 tercih yapma hakkında sahiptir. Bu tercihler genelde en yüksek seviyeli puan ve başarı sıralamasından başlayarak en düşük seviyeli puan ve başarı sıralamasına doğru gitmektedir.

Öğrencilerin en yüksek seviyeli sıralamadan en düşük seviyeli sıralamaya doğru tercih yapmaları tercih haklarının doğru kullanılmasına etki eder. Bu nedenle gerçek alınan sonuç değerlerin üstünde ve altında bölümlere sahip üniversiteler de yazılmalıdır. 2018 LYS Coğrafya soru dağılımı nasıl olacak. Böylece ek kontenjan, istenilen yerin gelmesi gibi ihtimaller yükselmektedir. Unutmamalıyız, birçok kişi yanlış tercih yaptığı için üniversiteyi bırakıp yeniden hazırlanmak zorunda kalıyor.

24 tercihin hepsini yapmak en makul olandır. Bunlar aynı bölümler olarak farklı üniversiteler olabilir. Aynı üniversitenin birbirine yakın bölümleri olabilir. Birbirine yakın bölümlerin ertelenmesi, hedef bölümlerin üst sıralara yazılması şeklinde de olabilir. Bu nedenle tercih kılavuzu doğru bir şekilde incelenmeli ve başarı sıralamasına dikkat edilmeli, yeni açılan bölümlerden de haberdar olunmalıdır.

2018 LYS Coğrafya 1 Konuları Neler Olacak

  1. Doğal Sistemler
  1. Beşeri Sistemler
  1. Mekansal Sentez Türkiye
  1. Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler
  1. Çevre ve Toplum
  1. Ekonomik Faaliyetler

2018 LYS Coğrafya Konuları, yukarıda belirttiğimiz şekilde olacaktır. Öğrencilerin bu konular arasından eksik oldukları noktaları tamamlamaları sonucunda, sınavdan alacakları başarı ortalaması da yükselebilecektir.

2018 LYS Coğrafya 1 Konuları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Hemen Aşağıdan Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları