Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Nisan 2018

2018 LGS Sınavı Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı?

Aşağıda 2018 LGS sınavı nasıl olacak zor mu kolay mı kısaca olarak ele alacağız.

Bu sene itibariyle liselere giriş sistemi değiştirilmiştir. Liselere Giriş Sistemi olarak LGS getirilmiştir. Sınav sisteminde köklü değişiklikler yapılmıştır. Herkesin sınava girmesi gerekmemektedir. Seçici okulların sınavlarına da önemli liselerde iyi eğitim almak isteyenler girecektir. Sınavlara giren öğrenciler evlerine yakın okullardan yerleştirilmeye başlanacaktır.

Liselere Giriş Sistemi’nde sınavlarda matematik, Fen bilimleri, sosyal bilimler, Türkçe gibi dersler ve bunların yanında din kültürü ve yabancı dil soruları da sorulacaktır. Bu sınavlar eğitim ve öğretim plan ve programına uygun olarak düzenlenecektir. Bu sınavda sorulan soruların geçerliliği ve kapsamı müfredat temelli olacaktır. Bu nedenle okullarda takip edilen müfredat esas alınacaktır.

Liselere giriş sisteminin zor olmaması beklenmektedir. Bununla beraber öğrencilerin sistemli olarak çalışması sınavı daha da kolaylaştıracaktır. Her bakımdan sınav süresi dikkate alınmalıdır. Soruları hızlı ve doğru çözmek asıl olandır. Sürenin iyi kullanılması ve en kolay çözülen sorulardan başlanılması sınav düzeninin değiştirilmemesi öğrenciler için yine avantaj olacaktır.

Sınavların her zamanki gibi merkezi sınavlar kalitesinde orta zekaya uygun bir şekilde yüksek bilgi ve dikkat gerektirmeyen sorular olması amacının bilgiyi ve öğrenmeyi test etmiş olması önemlidir. Soruların bu yönde sorulması ve sınav süresi dahilinde çözülebilecek düzeyde olması beklenen bir şeydir.

2018 LGS Sınavı Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

e okul