2017 LYS-2 Sınav Yorumları Nasıldı Zor muydu Kolay mıydı ÖSYM Sayfası

2017 LYS-2 yorumları güncel olarak sayfamızda. Üniversite adaylarının sınav maratonu devam ediyor bugün yapılan LYS 2 yorumları ile birlikte 2017 LYS-2 nasıldı sayfamızda. Adaylar LYS-2 testinde Fizik Kimya ve Biyoloji sorularına cevap verdi. Açık uçlu fen bilimleri soruları cevapları ile 17 Haziran 2017 LYS soruları cevapları ve LYS-2 zor muydu kolay mıydı uzman yorumları sınav kolay mıydı zor muydu güncel olarak sayfamızda.

2017 LYS-2 Yorumları Sizce Fen Bilimleri Sınavı Nasıldı Aşağıdan Sizler de Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

1 milyon adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları’nda ikinci hafta LYS-2 (Fen bilimleri) ile başladı. Adaylar saat 10.00’da başlayan sınav için sabahın erken saatlerinden itibaren aileleriyle birlikte sınav merkezlerinde yerlerini aldı. ÖSYM’nin ’15 dakika kuralı’ nedeniyle erkenden sınav salonlarına yönelenler oldu. 470 bin 409 adayın başvurduğu LYS-2’de adaylar fizik, kimya ve biyoloji alanlarında toplamda 90 soruyu yanıtlayacak. Her testte 1’er olmak üzere üç açık uçlu soru soruldu.

2017 LYS-2 Fen Soruları Sizce Nasıldı Yorumları Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

84 Yorum Yapılmış “2017 LYS-2 Sınav Yorumları Nasıldı Zor muydu Kolay mıydı ÖSYM Sayfası

 1. Kendi kendini dolleyebildigi halde baska bir canli ile dollenmenin avantaji nedir sorusu kalitsal cesitlilik olucak

 2. Hayvanlarda ortak olan soru sinir sistemi olacak okaryot olmayacak prokaryot olan bakteriler hayvan değilmi?

   1. Ya o soruda bulunan tüm hayvanların ortak özelliğidir diyor?Siz bu soruya nasıl ökaryot cevabı verebiliyosunuz cevap başının olması olucaktı.

  1. Hayvan hucresinde ne bulunur cekirdek prokaryot olan bakterilerde ise cekirdek yoktur ökaryot demek cekirdekli olan demektir yani hayvanlarin hepsi ökaryot canlilardir

 3. Arkadaşlar bazı arkadaşlara kolay bazısına zor gelmiş, sınav anında inanın çok değişiyor emin olduğunuz yanlış olabiliyor bu yüzden simdilik dusunmeyin bu yıl çalıştınız emek ettiniz kendinizi odullendjrin kurtuldunuz artik :)

  1. Yonelmeyi sormuyodu uyartiyla degilde turgor basinciyla olur diyodu cevap cicegin yapraklarina dokununca aniden kapanmasi olucakti

 4. çok zorladı lys2 Bu sınavdan sonra bi de tm hatta utanmadan sözel sınavlara da giren arkadaşlar gelip ben sayısalım senden zekiyim ayakları yapmasın 🤗

 5. LYS-2 sınavını geride bıraktık.
  Nasıldı? Yorumları alalım… lys2 de beni en çok biyoloji zorladı neydi o sorular öyle :( arkadfaşlar hatırladığınız cevaplaır paylaşır mısınız lütfen.

Bir Cevap Yazın

Top