3:52 am - Pazartesi Mart 27, 2017

2014 YGS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı Uzatıldı mı

Perşembe, 22 Ocak 2015, 16:02 | Öğrenciye Bilgiler | 129 Yorum

YGS Başvuruları uzatılacak mı 2014, 2015 YGS Başvuru tarihi uzatıldı mı uzatılacak mı ÖSYM süreyi uzatmıyor.

2015 YGS Başvurularında son gün 15 Ocak, 2015 YGS Başvuruları uzatılmayacak, ÖSYM başkanı adaylara YGS başvurularını son güne bırakmamalarını önerdi. 2015 YGS son başvuru tarihi

osymsalonu34

ÖSYS düzenlemesinin 2 Ocak tarihinden itibaren başladığını söyleyen Ali Demir, bütün gece ekibi ile birlikte sistemi takip ettiklerini ve bu sürecin düzen içinde işlemesini dilediğini belirtti.

Başvurusunu ilk yapan öğrenciyi arayıp tebrik eden Demir,  “Şu ana kadar gelen bilgiye göre 6 bin 236 aday başvurdu. Hedefimiz, 15 Ocak 23.59’da bütün başvuruları bitirmek ve yeni bir uzatma talebi olmayacak şekilde bunu tamamlamak. Adaylardan ricam bu süre içerisinde başvurularını yapmaları” açıklamasını yaptı.

ÖSYS’ye başvuru tarihlerinin uygun olduğunu ekleyen Demir, “Çok kısa sürede sınavı açıklama heyecanımızdan dolayı bir başvuru uzatma istemiyoruz. O nedenle başvurularını son güne bırakmasınlar” önerisini öğrencilere sundu. YGS başvuru süresi uzatılacak mı, YGS başvurusu uzatıldı mı 2014

Başvuruları eskisine göre fazlasıyla kolay hale getirdiklerine değinen Demir, özellikle ödeme sistemi sayesinde öğrencilerin sistem açıldığı anda başvurabildiklerini vurguladı.

İlk bir saatte 32 öğrencinin başvurduğunu belirten Demir, öğrencilerin direkt olarak internetten ödeme işlemlerini hallettiği, yalnızca son sınıf  öğrencilerinin okudukları okullarında başvuru yaptıklarını ekledi.

Okulunu bitirmesine rağmen geçtiğimiz sene ÖSYS sistemine girmemiş öğrencilerin de illerdeki sınav merkezlerinden başvuru işlemlerini halledebileceğini vurgulayan Demir, bahsi geçen öğrencilerin bu merkezlerde resimlerinin çekilmesi zorunluluğunu da uyarı olarak belirtti.

“Öğrenciler başvuru işlemlerini son ana bırakmasın”

Geçmiş senelerde ÖSYS’ye katılanların, internet yoluyla başvuru yapabileceklerini anımsatan Demir, sözlerine şöyle devam etti :

“Adaylardan tekrar ricam, son güne bırakmaksızın, başvurularını yapsınlar. Başvurularını yaptıktan sonra mutlaka bilgisayarlarından başvuru tamamlanmıştır belgesinin çıktısını alsınlar. Bir başka nokta da adayların ÖSYS ya da ÖSYM’deki aday işlemleri şifrelerini sadece kendilerinin muhafaza etmeleri, hiç kimseyle bunu paylaşmamaları. Çünkü zaman içerisinde bu yanlış yerlere gidebiliyor ve bazen de hiç hoşumuza gitmeyen telafi edemeyeceğimiz sonuçlara yol açabiliyor. Adaylardan özellikle şifrelerini kimseyle paylaşmamalarını istiyorum.”

Üniversitelere yerleştirme sistemine dair çekilişleri YÖK’ün düzenlediğini anımsatan Demir, bu seneki sistemde en büyük değişimin, YÖK’ün engelli öğrencilere özel beceri imtihanında sağladığı kolaylık olduğunu müjdeledi.

YÖK’ün engelli adayların özel yetenek sınavına girebilme ön şartını YGS’deki 140 puandan 100 puana indirdiğini anımsatan Demir, bunun özel yeteneğe sahip engelli adaylara avantaj sağladığını söyledi.

“Resmi duyurular önemle dinlenmeli”

Üniversiteye giriş sınavlarının, bir çok adayın yaşamını belirleyeceğine parmak basan Demir, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bu nedenle gerek adaylar, gerek anne babaları ve gerek yakınları itibarıyla hassasiyetle takip edilen bir konu. Bu hassas konu hakkında en doğru bilgilendirme sadece ve sadece ÖSYM’nin internet sayfasından edenilebilir. Duyumlar, söylentiler bunlara itibar edilmemeli. Her türlü bilgiyi ya ÖSYM’nin sitesindeki duyurular ya da ÖSYM’nin bizzat basıp dağıttığı kılavuzlardan edinmeliler. Biz adayları bilgilendirici el rehberleri, posterler, kılavuzlar yayınlıyoruz. Resmi açıklamalarımıza itibar etmelerini öneriyorum. Hiçbir zaman üçüncü şahıslardan duydukları haberlerle kaygılanmamalarını, dikkatlerini dağıtmamalarını istiyorum.”

ÖSYS’nin sisteminin ilk etabı mart ayında YGS ile ikinci etabı ise haziran ayında LYS ile yapılacağını vurgulayan Demir, öğrencilerin vakitlerini iyi düzenlemesinin mühimliğine parmak bastı.

Öğrencilerin iki imtihanı da beraber planlayarak çalışmalarının önemini vurgulayan Demir, “Öğrencilerin LYS içerikli dersleri de bu süre içinde planlamaları 23 Mart’tan sonraki süreci çok daha iyi değerlendirmelerine yol açacaktır. Tüm adaylara bu kapsamda başarılar diliyorum. Sakin olmalarını ve tabii ki bir heyecan konusu ama mümkün olduğunca o heyecanlarını kontrol altında tutmalarını öneriyorum” dedi.

2015 YGS Son Başvuru Tarihi 15 Ocaktır, Sürenin Uzatılacak mı Bu Konuda Henüz Resmi Bir Açıklama Yok.

129 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2014 YGS Başvuru Tarihi Uzatılacak mı Uzatıldı mı"

  1. murat dedi ki:

    Uzatın bee neolursunuz 1 gun be ALLAH rızası icin, gelecegimizle oynamayın, lutfen yetkililer duyun artık sesimizi

  2. cemre dedi ki:

    bize bi şansı çok gördünüz

  3. kadir dedi ki:

    hiç bir haber yok umutlarımız suya düştü.

Yorum Yazın