2014 Şubat Öğretmen Ataması Ne Kadar Öğretmen Atanacak İşte !

2014 Şubat ayında atanacak olan öğretmen sayısı açıklandı. Şubat ataması kontenjanları ne kadar olacak ? 2014 Şubat öğretmen ataması hakkında son durum.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şubat atamasına umutlarını bağlayan öğretmenlere müjde verdi. Başbakan konuşmasında, Şubat ayında 8.000 öğretmenin emekliliğinin gerçekleşeceğine ve bu öğretmenlerin yerine toplam 10 bin öğretmen alımının yapılacağını açıkladı. Nabi Avcının henüz böyle bir açıklama yapmamasına rağmen Başbakan Erdoğan müjdeyi bizzat verdi.

2014 şubat ataması

MEB’in düzensiz ve aniden çıkan kararlarından bir yenisi de bu gibi gözüküyor. Şubat atamasına dair Ak partili vekillerin henüz bir bilgi sahibi olmamasına rağmen, Ak Partili Nurettin Canikli  bu konuda yorum yapmadan geçmedi.

Ak Partili Nurettin Canikli Konu Hakkında Ne Açıklama yaptı?

Canikli bir konuşmasında şunlara yer verdi; ” En son 50 bin öğretmen adayının ataması gerçekleştirildi. Tahminimize göre 10 bin öğretmen ataması daha gerçekleştirilecek.

Ancak Canikli’nin verdiği bilgiler yanlıştı. Çünkü en son 50 bin öğretmen ataması değil, 36 bin 837 öğretmen ataması gerçekleştirilmişti.

ATAMALAR BU ŞUBATTA MI YAPILACAK?

Canikli bu soruya da şöyle yanıt verdi; ” Atamalar Şubat ayında gerçekleştirilecek diye tahmin ediyorum. Ancak bu bilgi henüz net değil, zamanını net bilmesem de 10 bin kişinin atanacağı kesindir.” dedi.

2014 Şubat Ataması ve Tahmini Branşlara Göre Kontenjan Dağılımı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

14 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

 • fen bilgisi

  Fen bilgisinden en az 1500 kisi alinmali. Cok alinacak alti alandan birisi. Normalde gecen yilki atamalarda 3000 alindi. Orana vurdugumuzda 10binde 750 oluyor ama madem fazla alinacak 6 alandan biri o zaman 1500 kesin alinmali.

 • eda

  şubatta sınıf öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi gerekli… 84 puan alanlar kaldı atanan diğer branşlarda 80 olan yok!!! yığılma bzde en yüksek puan bizde atama neden yok??? en az 1500 atama bekliyoruz artık sıra bizde olsun..

 • özkan

  SINIFÇILARA ADALET İSTİYORUZ İKİ SENEDE TOPLAM 2.500 ALIM YAPILDI AYIPTIR 40 BİN BEKLEYEN VAR EN YÜKSEK PUANDA KALANLAR SINIFÇI EN ÇOK YIĞILMA SINIFTA BUNUN ÜZERİNE 300 400 GİBİ Bİ ALIM OLURSA O 40 BİN BEKLEYEN SINIFÇININ ANNESİ BABASI AKRABAĞLARI KİŞİ BAŞI TOPLAM 10 KİŞİ TOPLAMDA 400.000 KİŞİ VERMESİN OY DA GÖRÜN OLANLARI UYUMAYIN EY SINIFÇI KARDESLERİM HAKKINIZI ARAYIN SOSYAL TÜRKÇE TABAN PUANLAR 70 LERDE GEZERKEN SEN 84 PUANLA KALDIN ZORUNA GİTMİYOR MU UYUAYIN HAKKINIZI ARAYIN. SAYGILARIMLA

  • sınıfçııı

   adalet istiyoruz artık bizi 2 yıldır çok madur ettiniz hakkımızı verin artık en az 3500 alım istiyoruz yığılma çok fazla at değiliz biz bıktık yarışmaktannn

 • bilişimci

  Bilişim tek. bölümünde 6800 açık vardı,zaten her sene toplam açığın 1/4 ü alınıyor yani 1700 kişi kesin alınması gerekıyordu birde bakanımız açıklama yaptı pozitif ayrımcalık diye nerde kaldı bu ayrımcalık.Bİlişime en az 750 kadro istiyoruz…

 • OKUL ÖNCECİ

  şubatta en az 2000 okul öncesinden atama istiyoruz bu bizim hakkımız geçen senelerde düşük puanlarla atama yapıldı yeni mezunların suçu ne çalıştık istediğimiz puanları aldık ama atanamadık bu adil değil biz bu bölümde açık var diye devlete atanalım diye okuduk hakkımız olan ŞUBATTA 1000 OKUL ÖNCESİ ATAMASINI İSTİYORUZ

 • yasemin berk

  ilköğretim matematik öğretmenliği mezunuyum şubatta 1500 atama istiyoruz bizim bölümde çok açık var diğer bölümlerden yeterince atama yapıldı sıra bize gelsin artık lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.