2014 ALS Ne Zaman Sınav Tarihi

2014 ALS (Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı) sınav tarihi, 2014 ALS ne zaman yapılacak. 2014 ÖSYM sınav takvimi yayınlandı buna göre 2014 yılı içerisinde yapılacak olan sınavların tarihleri de belli oldu. Yüz binlerce hatta milyonlarca adayın girdiği büyük çaplı sınavların ne zaman yapılacağı da merak konusuydu. Bu noktadan baktığımızda ALS 2014 ne zaman yapılacak, belli oldu. İşte 2014 ALS Sınav Tarihleri :

osym

Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı
2014-ALS
20.04.2014

20 Nisan 2014 ALS sınavına girecek olan bütün adaylara başarılar dileriz. Yukarıda yer alan tarih ÖSYM’nin 2014 resmi sınav takviminde yer verilen tarihtir. Sitemize gelen 2014 ALS sınavı ne zaman yapılacak sorularına karşılık bilgi aktardık.

2014 ALS Sınav Tarihi İle İlgili Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

39 yorum

 1. Merhaba;
  Ben bir kız öğrenciyim başvuru koşullarındaki bütün özellikleri taşıyorum ama şu anda lise 1’e gidiyorum. Gittiğim lise Çok Programlı bir lise. Meslek Lisesi ve düz lise yani ama daha 1. sınıfta olduğum için düz olarak okuyorum. Kuleli Askeri Lisesine gitmeyi gerçekten çok istiyorum sizce 2014’te yapılacak olan ALS sınavına girebilir miyim ve en önemlisi Askeri Liseye kabul edilirmiyim?
  – Şimdiden teşekkürler.

 2. arkadaşlar lütfen bana yardım edin kara harp okuluna girmek istiyorum hemde cok ama kaç puan oldugunu bilmiyorum acilen yazarmısınız KARA HARP OKULU 8. sınıftan geçiş kaç puan lütfen!!!

 3. Merabalar! Ben çinden gelen öğrenciyim doğu türkistanliyim .Uygurum. lisans mezunuyum. Türkiye ye tek başıma ilk defa geliyorum okumak için. Yüksek lisans okumak istiyorum o yüzden ben als sınavı ve yüksek lisans için bana en uygun olan üniversiteler başvurmak için bilgi almak istiyorum şuan istanbul dayım bir ay oldu geldiğime ama bu okul hakkında en doğru olan bilgilere ulaşmak istiyordum uluşamıyorum burda bu hakkında bilenler varsa yardım istiyorum sizlerden …Uygarca. Türkçe. Çince. Biliyorum…

  • Eğer krem v.s gibi şeylerle 1-2 haftada geçici bişeyse .. başka sıkıntında yoksa . Mülakatları felan geçersen sıkıntı çıkmaz galiba.Çok büyütme ufak şeyleri ..

 4. BENİM YAŞIM 14 / KİLOM 70kg / BOYUM 174cm / fiziksel görünüşüm açısından cilt ve bunun gibi alanlarda muayene oldum herhangi bir sıkıntım yokmuş ancak SAĞ GÖZÜMDE 1.50 HİPERMETROPLUK VARMIŞ 18 YAŞINDA LAZER İLE TEDAVİ EDİLEBİLİYORMUŞ / SAĞ GÖZÜM DIŞINDA HİÇ BİR SIKINTIM YOK / SAĞ GÖZÜM 1.50 HİPERMETROP SIKINTI ÇIKARIRMI BİLEN VARSA LÜTFEN BİR CEVAP YAZSIN .

  • Işıklar Askeri Hava Lisesi’ne gitmek istiyorsan gidemezsin. Gözünde hiç bir problem olmaması gerekir. Eğer kara veya denizcilik düşünüyorsan o konuda bir bilgim yok.

   • BURSA ISIKLARA GITMEK ISTIYORUM .. DEDIGIM GIBI HICBIR SAĞLIK PROBLEMIM YOK SADECE SAĞ GÖZDE 1.50 KUSUR VAR AMA 18 YASINDA LAZERLE DÜZELTİLEBİLİYORMUS .. BUNUDA GOZ ONUNA KOYARSAK BIR NEBZE DAHI UMUT VARMIDIR KARDES ?

   • Yani kardes Bursa Işıklara girebilirim değilmi? yani sadece sağ gözüm 1.50 hipermetrop dışında hiçbir sıkıntım yoksa girebilirim değilmi kardeş ? (Ayrıca çok sağol umut verdiğin için.)

 5. funda kardeşin liseye gidiyorsa sınava girmekte geç kaldı harp okulunda şansını deniye bilir ama imamhatip okuyan birini almaya bilirler ama bunu bnde fazla bilmiyorum

 6. Ben Enes , öncelikle ben sınav başvuru tarihlerinin ne zaman başladığını sormak istiyorum . Birde kayıt formu var mı ? Varsa hangi siteden , herhangi bir Askeri lise den veya okuduğumuz okuldan kayıt formu dolduruyormuyuz bilmiyorum . Siz benim e-posta adresime gönderir misiniz (mesaj ve cevapları ).

  • als’ye giremezsin ve üniversite sınavlarından harp okulunaada gidemezsin imam hatipe gidenleri almıyorlar belki şimdi imam hatipten çıkıp başka bi liseye gidersen bi şansın olabilir

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.