2013 SBS Yedek Yerleştirme Ne Zaman Tarihleri

SBS yedek yerleştirme nedir bu kavramı açıklayalım. 2014 TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Buna göre öğrenciler bir liseye asil olarak ya da yedek olarak yerleştiler. 2014 TEOG tercih sonuçları ekranında asil olarak kazandınız ya da yedek olarak kazandınız ibarelerini gören öğrenciler için bu kavramları açıklayalım. Asil olarak kazandınız ne demek anlamı ya da yedek olarak kazandınız ne demektir açıklayalım.

SBS sonuçları açıklandı / TIKLA ÖĞREN

Asil Olarak Kazandınız : SBS tercih sonuçlarında bu ibareyi görenler, okula doğrudan gidip kayıt yaptırabilirler. Kesin yerleşmişlerdir.

Yedek olarak kazandınız: Bu ibareyi görenler ise, okula yedek sıradan yerleşmişlerdir. Yani asil olarak kazananlardan kayıt yaptırmayan öğrenci olursa yerine sıradan yedek öğrenciler alınacaktır anlamına geliyor.

2014 TEOG Yedek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

16 Ağustos 2013 tarihinden sonra bitecek olan asil kayıtlardan sonra Yedek Yerleştirme işlemleri başlayacak. Yedek yerleştirmeler için ekstra bir tercih yapılmayacak. 2014 TEOG yedek tercihler için MEB otomatik olarak ilk tercihhlere göre yerleştirme yapacak.

SBS Yedek Yerleştirme 2013 ile İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

46 Yorum Var. Siz de Hemen Yorumunuzu Yazabilirsiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.