2013 LYS Tercih Sonuçları

LYS tercih sonuçları bugün açıklandı. 18 Temmuz’da sona eren tercih dönemi sonrası 2013 LYS Yerleştirme sonuçları her an açıklanabilir. ÖSYM ve diğer medya kaynaklarından edinilen son bilgilere göre 2013 LYS tercih Sonuçları en geç cumaya kadar açıklanacak, sonuçlar açıklandı.

LYS Tercih Sonuçları Açıklandı

 

2013 LYS Tercih Sonuçları Sorgulama Ekranı :

(Sonuçları Açıklandı)


ÖSYM, medyada oluşturduğu “sınav sonuçlarını hızlı açıklama” imajını bozmadan LYS tercih sonuçlarını da bugün akşamına kadar açıklamış olacaktır. 2013 LYS yerleştirme sonuçları ile ilgili son durumu bu sayfadan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

LYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Resmi Bir Açıklama Henüz Yok. Bildiğimiz şey, KPSS sonuçları ile LYS yerleştirme işlemlerinin bir arada yürütüldüğü ve her ikisinin yakın zamanlarda açıklanacağı. LYS yerleştirme işlemleri ÖSYM açısından KPSS’ye göre daha zordur, çünkü birçok ölçüte göre bilgisayarlar sistemleri eleme ve yerleştirme yapıyor. Bu durumu göz önüne almak lazım.

2013 LYS Tercih Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

22 Yorum Yapılmış “2013 LYS Tercih Sonuçları

  1. Arkadaslar bnm puanım 311 dı bnde edebıyat bolumunu yazdım yerlesemedım bna yardımcı olurmsunuzz ıkıncı tercıhlerde edebıayt yazıyım mı trakya 281 kapatmıs oraya ıkıncı tercıhlerde yerlesebılırmıyımm yardımcı olur musunuzz lutfenn

    1. esra benim puanım 332 idi bende edebiyat istiyordum ama çanakkale tarih iö geldi ama çok memnunum.demek istediğim ek yarleştirmelerde açıkta kalmak istemiyorsan kendini edebiyatla kısıtlama tarih de yaz çünkü bende baktım puanlara edebiyat sana gelmesi çok düşük.benim arkadaşım 337 puanla bir yere yerleşemedi bütün tercihlerini edebiyattan yaptı ve sadece belli ilere yazdı.ek yerleştirmelerde tercih aralığına geniş tutarsan ve sadece edebiyatla kısıtlamassan yerleşirsin.nede olsa açıkta kalan çok ve emin ol puanları senden daha yüksek olanlar var.iö.yazmayı unutma canım.

  2. hiç beklemiyordum ama sakarya üniv. zihin eng. kazandım kazanan bütün gençlere hayırlı olmasını diliyorum…

  3. Erciyes Üniversitesi – Mekatronik Mühendisliği kazanan arkadaşlar varsa lütfen haberleşelim arkadaşlar . Kazanan tüm arkadaşlara hayırlı olsun yeni okulları .

  4. S.a arkdaşlar ben ts2 300 puanla yerleşemedim bir yere acaba ek yerleştirmelerde aöf kontejanlı edebiyat yazabilirmiyim. Allah rızası için cevaplayın :( Tşk..

    1. özge durumun için üzüldüm okulsoru.com gir burhan hoca var ona sor en geç yarım saatte cevap alırsın çok donanımlı bir hoca sana her türlü yardımcı olur canım

    2. ózge bnde aynı durumdayım bnm puanımda 311 dı yerlesemedım ıkıncı tercıhlerde bnde kararsızım edebıayt yazarsam gne olmassa dıyee

Bir Cevap Yazın

Top