12:02 am - Pazartesi Mart 30, 2015
Sponsorlu bağlantılar

DGS Soruları ve Cevapları 2012

Pazar, 1 Ocak 2012, 19:20 | Güncel | 6 Yorum
Sponsorlu bağlantılar

2012 DGS’ ye başvurular ÖSYM’ nin resmî açıklamasına göre 28 Mayıs – 6 Haziran 2012 tarihleri arasında alınacak.  Başvurular ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri,  MYO Müdürlükleri ile bireysel olarak www.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek. 2012 DGS Sınav başvuru ücreti 40 TL olarak açıklandı. DGS, iki yıllık meslek yüksekokulları ve açıköğretim programlarından mezun olanların üniversite lisans programlarına dikey geçişlerini sağlamak amacıyla yapılan bir sınavdır. 2012 DGS (Dikey Geçiş Sınavı ) 15 Temmuz 2012 Pazar günü ÖSYM (Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından yapılacak. DGS Soruları ve Cevapları yine sitemizde olacak.

DGS, 15  Temmuz 2012 tarihinde Pazar günü Devlet üniversitesi rektörlüklerinin bulunduğu  il merkezi ile Lefkoşa’da bir oturumda yapılacaktır. Bu sınava katılması beklenen aday sayısı henüz kesinleşmemiştir.

2012 DGS Soruları ve Cevapları ÖSYM, 15 Temmuz 2012 Dikey Geçiş Sınavı Soruları ve Cevapları, DGS Soruları 2012,DGS Soruları ve Cevapları İndir Yükle 15.07.2012

2012 DGS Soruları ve Cevapları ÖSYM ile eş zamanlı olarak 15 Temmuz Pazar günü bu sayfada yayınlanacaktır.

2012 DGS Sorularına İlişkin Sorularını ve Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kutucuğu aracılığıyla anında paylaşabilirsiniz …

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

6 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "DGS Soruları ve Cevapları 2012"

 1. eşref diyor ki:

  Emine bende tarım alet ve makinaları okuyorum ve tarım ekonomisine gecmek ıstıyorum..
  Fakat sadece kendı alanınızdaki 4 yıllıkları tercıh edebılıyorsunuz diye biliyorum..

 2. eşref diyor ki:

  emine bende tarım alet ve makinaları okudum..
  2 yıllık okudugun bölümünün dışında bölüm tercihi yapamıyoruz diye biliyorum..

 3. iyi günler benim adım sevcan 2007 ön lisans kuaförlük ve güzellik bilgisi mezunuyum ben bu sene dgs ye girmek istiyorum yanlız geçen seneki kılavuzlara baktığımda bıranşımı göremedim geçiş hakkım varmı acaba bilginiz varmı yardım ed diyor ki:

  sevcan diyorki:

 4. emine diyor ki:

  ben peyzaj ve süs bitkileri okudum dgs ile tarım ekonamisine geçmek istiyorum geçiş hakkı var mı acaba kimileri yok diyorda aklım karıştı yardımlarınız için çok teşekkür ederim

 5. Oksana diyor ki:

  Iyı Gunler.Benım adım Oksana,2011 türk vatandaşı oldum.AÖF muhasebe bolümu ögrenmek istıyorum.Ukraınada tarıh bolüm unıversıte dıploması var,ama denklığı YÖKtan olmadı.DGS gırmek için hangı evraklar bana göstermek gerekmıyorum?Yardım için çok teşekkür ederım.

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Derszamani.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere derszamanibilgi[at]gmail.com adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.