3:17 pm - Cuma Temmuz 3, 2015
Sponsorlu bağlantılar

2011 YGS LYS Ek Yerleştirme Kılavuzu Kontenjanları Tercih Tarihleri

Pazar, 25 Eylül 2011, 17:59 | Güncel | 520 Yorum
Sponsorlu bağlantılar

2014-2015 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan,  yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan ve 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayımlandıktan sonra açılan yükseköğretim

programlarının kontenjanlarına 2011-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 3-6 Ekim 2011 tarihleri arasında başvuru merkezleri aracılığıyla veya internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. 2011-ÖSYS merkezi ilk yerleştirmede tercih işlemi yapılabilen tüm Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖSYS’de Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

          
Aşağıdaki Sürenin Sona Ermesinden Sonra Tıklayın İndirin

Adaylar, tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla yaptıklarında ödeyecekleri 3,00 TL tutarındaki hizmet ücreti dışında başka bir ücret ödemeyeceklerdir. Posta ile Merkezimize gönderilen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme kurallarına ilişkin bilgiler, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, 2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu ile Tercih Formuna ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

2011-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu 29 Eylül 2011 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi amacıyla yayımlanacaktır. Tercih işlemlerinin başlayacağı 3 Ekim 2011 tarihine kadar zorunlu hallerde Kılavuzda değişiklik yapılabilecektir. Adayların tercihlerini yapmadan önce 3 Ekim 2011tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden güncellenerek yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2011 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2011-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2014 YGS LYS Ek Yerleştirme İle İlgili Kontenjanlar ve Beklentilerinizi Aşağıdan Anında Yazabilirsiniz …

2011 LYS Ek Yerleştirme Kılavuzu,YGS LYS Ek Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak,2011 ÖSYM Üniversite Ek Yerleştirme Kontenjanları,YGS LYS Ek Yerleştirme Tercihleri Ne Zaman Hangi Tarihte Yapılacak 2011

Bu Konu Hakkında Hemen Soru Sormak ya da Yorum Yapmak İçin Buraya Tıklayın

Tagged with: , ,

520 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "2011 YGS LYS Ek Yerleştirme Kılavuzu Kontenjanları Tercih Tarihleri"

 1. EMRE diyor ki:

  70 bin boş kontenjan var bu yıl 3. EK YERLEŞTİRME OLURMU?

 2. ömer diyor ki:

  Dumlupınar Üniversitesi Muhasebe

 3. tülay diyor ki:

  slm arkadaşlar.ösym aday işlemlerine giriyorum şifremi doğru yazdığım halde onaylamıyo napıcam lütfen yardımcı olun

 4. mali diyor ki:

  varmı böyle bişey yerleştirilemedim

 5. burak diyor ki:

  ben ilk tericihi yapmıştım yerleşemedim. 2. yani ek tercihide yaptım gene yerleşememişim 3. tercih gibi birşey olucak mı yoksa açıktamı kaldık. bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.ler.

 6. mahmut 002 diyor ki:

  NERELER ÇIKTI ARKADAŞLAR !!!

 7. elif diyor ki:

  nerde açıklandı ya yok hiç biyerde uydurmayın

 8. angel diyor ki:

  ben ilk tercihi yapmadm ama terch yaptm bana biri cwp atsn ya

 9. yasemin diyor ki:

  arkadaşlar şimdi ek yerleştirmeler açıklandı fakat yurt başvurusunu nasıl yapacaz bana link yollarmısınız.

 10. fatma diyor ki:

  acıklandı

Yorum Yazın

Sponsorlu bağlantılar

Gizlilik ve İletişim

Derszamani.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere derszamanibilgi[at]gmail.com adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde derhal kaldırılacaktır.