2011 İller Arası İl Dışı Yer Değiştirme Ataması Minimum Taban Puanları Başarı Sıralaması

2011 öğretmenlerin iller arası (il dışı ) tayinleri 24 Haziran 2011 Cuma günü itibariyle açıklandı. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesinin ardından gelen ciddi rekabetin üstüne il dışı kontenjanlarının da çok düşük olarak açıklanması il dışı tayin bekleyen birçok öğretmenin beklentilerini karşılamadı. Özellikle bazı branşlarda bazı illere hiç kontenjan açılmaması yine birçok öğretmenin tercih yapmamasına ve bir sonraki yılı beklemeye koyulmasına sebep oldu. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2011 İller arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Taban Puanları yayınlandı. Puanlar şöyle:

İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Minimum Puan Çizelgesi İçin Tıklayın

2011 İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Minimum Puanları,2011 İl Dışı Atama Tayinleri Taban Puanları, Öğretmenlerin İl Dışı Atamaları Taban Puanları 2011,Öğretmenlerin İsteğe Bağlı İl Dışı Yer Değiştirme En Küçük Puanları 2011,Personel MEB İl Dışı Taban Puanları 2011

12 Yorum Yapılmış “2011 İller Arası İl Dışı Yer Değiştirme Ataması Minimum Taban Puanları Başarı Sıralaması

 1. Ben 13 yıllık ingilizce öğretmeniyim tek istediğim adam gibi minumum ve maksimum atama puanlarının yayınlanması ve adaletli bir şekilde iller arası yer değiştirme yapılması.Yoksa biz daha çok bekleriz…

 2. Bulunduğu il ve okulda 3 yıldan fazla zamandır kalanlar, eğer tayin isterlerse fazladan kaldıkları her yıl için ilave puan almalıdırlar. Örneğin okulunda on yılı geçkin süredir görev yapanlara eğer tayin isterlerse ilaveten 50 puan verilebilir. Tebdili mekanda ferahlık vardır. Bakın sizin uygulamayı düşündüğünüz rotasyon kendiliğinden nasıl çözümlenecek. İyi bakın kendinize.

 3. bence 55 yaş üstü hemen zorunlu emekli edilmeli ve ilk atamalar batıya yapılmamalı.önce doğuda 3-4 yıl çalışma şartı olmalı ilk atananlara.ayrıca isteğe bağlı il dışında 3 yıl süre şartı 2 yıla indirilmeli.il içi şartı olan 2 yıl ise 1 e inmelidir.(ilk atananlara ise 3-4 yıl olmalı-sonuçta ben de 4 yıl zorunlu doğu görevi yaptım.)

 4. il dışı tayinler 2 yıl olmalı.çünkü memur olmanın cezasıymış gibi sevdiklerinden ayrı kalmak yıllarca doğru değil.bu imkanlar sağlanırsa memurlara eminim ki rapor alma azalacak izin süreleri azalacak kişi istediği yerde olmanın mutluluğuyla işinde daha verimli olacak.

 5. Ben Van’da 4,5 senedir çalışan bir Türkçe öğretmeniyim.Tayin konusunda umutlarım var.Ne zaman olacak bu tayinler?Batıya ilk atama yapılmasın.Bizlerin hakkı yenmesin.Biz de rahat şartlarda çalışmak istiyoruz artık.

 6. yozgatta türkçe öğretmeniyim .Puanım 250.İzmire tayin düşünüyorum.İl dışı isteğe bağlı atama döneminde deneyeceğim.Olmazsa kızımın önemli sağlık sorunlarından dolayı sağlık özründen düşünüyorum.Daha önce tayin düşünmediğim için tayin puanlarını takip etmemiştim.Tayinim olur mu?Bu konuda fikri olan arkadaşlar yorumlarınızı paylaşırsanız çok sevinirim…

 7. batıdaki öğretmenler emeklilik süreleri dolduğu halde emekli olmuyorlar. Calışma süreleri uzun, batı illerinde her yer günlük güneşlik veller anlayışlı , çünkü öğretmen sayılarıda fazla ders yükleri çok değil emekliliğe yanaşmıyorlar puanlarıda oturdukları yerde yükseliyor benim kanaatimce öğretmenlerinde yerleri askerler gibi değiştirilmeli bakın o zamnan puanları çok yüksek olup ders notlarına bir defa bile bakma zahmetinde bulunmayan sevgili meslektaşlarımız emekli oluyormu olmuyormu

  1. Ben 21 yıllık memuriyeti olan bir öğretmenim ve İzmire geleli iki yıl oldu. Çalıştığım okulda , ben memuriyete başladığımda henüz ilkokulda olan öğretmen arkadaşlarım var. Asker gibi rotasyon diyen arkadaşım öncelikle milli eğitimin ilk atamaları batıya yapmasını engellesin. Ayrıca öğretmenlik mesleği askerlik gibi rotasyona tabi tutulacak bir meslek değildir. Okula aidiyet duygusu önemlidir.Notlarına bakmadan derse girme durumu batıya özel bir durum değildir. İçinde öğretme aşkı olan her öğretmen yirminci yılında da ders notlarına bakmadan, hazırlık yapmadan derse giremez. Okulumda 27 yıllık öğretmen de var ama hala derse hazırlık yaparak giriyorlar. Acaba bu arkadaşlar hala öğretmeyi öğrenememiş olduklarından mı böyle bir şeye başvuruyorlar. Öğretmenlere emekliliği teşvik etmenin yolu böyle uygulamalar değil, emekli olduklarında insanca yaşamaya yetecek gelir sunmaktan geçer. İstediği ile gelemeyen sevgili arkadaşlarım, eleştiri yaparken nesnel olurlarsa, kendileri batıya geldiklerinde nasıl davranacaklarını düşünsünler. Rotasyon diyen arkadaşım acaba batıya geldiğinde de savunacak mıdır bunu veya sürem doldu emekli olayım da doğudaki arkadaşlarıma yer açılsın diyecek midir çok merak ediyorum. Ayrıca, batıya geldiğinde notlarına bakmayacak arkadaşlarım, bu mesleği gerçekten yapmak istiyorlar mı bir daha düşünsünler. Zira durum böyleyse çocuklarımızın okul çağı gelince doğuya gidelim. Madem notlarına bakan öğretmenler orada.

 8. bu yıl ildışı kontenjanları arttırılmalı kesinlikle. Bİ DEFA KESİNLİKLE BATI KADROLARINA İLK ATAMA YAPILMAMALI. YOKSA İLDIŞI BU YILDA OLMAZ.
  doğuda 5 yıl çalışan istediği ile gidebilmeli.
  yoksa öğretmen yaptığı işten tat almaz.
  bakanlığa baskı yapılmalı
  ildışı kontenjanlar arttırılmalı

 9. Umarım bu yıl geçen yılki gibi saçma sapan sayıda kontenjan açmazlar da istediğimiz ile tayin isteriz.

Bir Cevap Yazın

Top