10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Sizlere 10 Kasım hakkında kompozisyon ve 10 Kasım ile ilgili kompozisyon hazırladık, buyrun:

10 Kasım Kompozisyon

Ulu önder Atatürk’ün vefatının gerçekleştiği 10 Kasım Ülkemiz ve milletimizin yaslarından biridir. 1938 yılından bu yana, her 10 Kasım, Ata’mızın aramızdan ayrılışının hüznünü yaşıyoruz.

Bizler her 10 Kasım’ı, atamızın bize vasiyetlerine uyup uymadığımızı değerlendirdiğimiz bir gün olmalıdır.

Atatürk’ü anlamak onun benimsediği düşünceleri uygulamakla olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yeni bir devre geçişin imzasıdır. Ülkenin her karışı yabancılar tarafından kuşatılmış iken özgürlüğüne düşkün Türk milletine liderlik yapan Atatürk, milletimizin tutsak yaşayamacağını bilerek öncülük yapıp ülkemizi mucize bir şekilde bağımsızlığına kavuşturmuştur.

Atatürk devrimleri günümüzde bir çok ülkede temsil sayılır. Bağımsızlığını kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, örnek teşkil etmiştir. Bu sayede görülüyor ki Atatürk  uluslararası bir dünya görüşünün sahibidir.

Her Türk vatandaşının görevi Atatürk’ü her 10 Kasım’da anmak ve anlamaktır ve sonra nesillere anlatmaktır.

Bir Diğer 10 Kasım Kompozisyon Örneği

Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar. Bizim tarihimizdeki kahramanların başında Mustafa Kemal Atatürk gelir. Yine onun aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşadığımız bir gündeyiz. Bugün günlerden 10 Kasım saat dokuzu beş geçiyor. Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca ulusu için çalışmış dünyada nadir liderlerden biridir. Ömrü yettiğince bize kazandırdığı devrimlerle ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmıştır. Atatürk’ ü önce tanımalı ardından yurdumuz ve Türk ulusu için yaptıklarını anlamalı ve anlatmalıyız. Atatürk çok çalıştı ve yorularak aramızdan ayrıldı. Ancak bizler onun birer evlatları olarak  izini sürdürmeliyiz. Cumhuriyeti sonsuza ayakta tutmak için çaba göstermeliyiz.

Atatürk, padişahın yanlışları nedeniyle yıkılan ve işgalci devletler tarafından bölünmeye hazırlanan yurdumuzun kurtarıcısıdır. Yüce Atatürk’ ün düşüncelerinden faydalanarak varlığımızı sürdürmeliyiz. Atatürk Cumhuriyet kurulmasından itibaren tüm alanlarda en iyiyi hedefledi. Örneğin; çiftçilik sektörüne katkı sağlamak amacıyla traktör kullandı, yazı tahtasının başına geçip başöğretmenlik yaptı. Bu özverili hizmet aşkı sonuna vücudunu iflas ettirdi.

Atatürk güçlü bir mantığı kişiliğe sahipti. Sert ve kaideli devlet adamlığının yanı sıra, sevgi dolu, yardımsever bir insandı. Yurdunu ve ulusunu gelecek tüm zararlardan korumaya çalışırdı. Yurt ve ulus en kutsal değerlerindendi. Yaşamı boyunca hiçbir zorluktan yılmamış hep başarma güdüsüyle  çalışmıştır.

Ulu Önderimiz, Atamız; Bizde emek verdiğin bu yolda, hiç durmadan yürüyeceğiz. Daimi hedefimiz ilkelerini korumak, devrimlerini sonsuza dek yaşatmak olacaktır.

10 Kasım İle İlgili Kompozisyonlar Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

137 yorum

  1. Kompazizyon yarismam var hepsini cok beğendim insallah bnde boyle.guzel seyler yazabilirim gecen sene il.birincisi secildim insallah bu sene daha fzla yükseklere ilerlerim vok begendim hersey icim teşekkür edrm

  2. Ya kendinizmi yazdınız sit lan sana diyom gavur hollandalı senin Türk Toplumuyla alakan ne sen ne anlarsın 10 kasım kompozisyondan sen anca hollandanın topraklarını nasıl kaybetiklerini araştır gerci sen biliyosundur cunki.

  3. 10 kasim 1938 yilinda saat 9’u 5 gece Ataturk’unb hayata gozlerini yummasiyla tum Turkiye sustu.Turkiye’nin buyuk onderi Mustafa Kemal Ataturk’un olum gunu her yil ulkemizde kutlanmaktadir.

  4. ya ben okulda atatürkün neler çektiğini izledim konferans salonunda çok ağladım adam 24 yaşında hapse girmiş iki üç defa ama umudunu kesmemiş en çokta onun arkadaşı kuranı yere düşürmüş öğretmenine ben yaptım demiş atatürk öğretmeni onu dövmüş bu gün küslük olmasın atatürk seni çok seviyorum herkes atatürkü sevsin o çok iyi ve ne acılar çekmiş ne acılar öyle mutluca atatürkün hayatını anlatıyolar ama neler çektğini söylemiyolar bu günde küslük olmasın 10 kasım atatürk sevelim

  5. Biraz güzeldi tabii.Ama 10 Kasımı gerçekten güzel anlatılmamış.Beğendmedim.Ama şunu söyleyeyim,Akif ve Hatiş kullanıcı doğru söylüyor.Onlara katıldım.

  6. kesinlikle hiç iyi değil kompozisyonda duygulara edebıyata yer verılmeli ama bunda hiç öle bişi yok ben begenmedım bence sakın bundan orenk almayın kötü olmuş bu :) benım kompozısyonlarım hep derecceye gırıyo 1. oluyorum . neyse iyi aksamlar yınede ellerıne sağlık emek var sonucta

  7. ben tam istediğimi bulamadım ama yinede emek edip yazmışsınız emeğinize saygı duymak gerek bizim hoca tarihi bilgi istemiyo bu ne biçim şey abi ya önemli olan onlar zaten biri ana güzel amatarihi bilgi olmayan kompozisyon yazabilirmi ? lütfen ^_^

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.