10:54 am - Cumartesi Mart 25, 2017

10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Çarşamba, 2 Kasım 2016, 13:32 | Sizden Gelenler | 83 Yorum

Sizlere 10 Kasım hakkında kompozisyon ve 10 Kasım ile ilgili kompozisyon hazırladık, buyrun:

10 Kasım Kompozisyon

Ulu önder Atatürk’ün vefatının gerçekleştiği 10 Kasım Ülkemiz ve milletimizin yaslarından biridir. 1938 yılından bu yana, her 10 Kasım, Ata’mızın aramızdan ayrılışının hüznünü yaşıyoruz.

Bizler her 10 Kasım’ı, atamızın bize vasiyetlerine uyup uymadığımızı değerlendirdiğimiz bir gün olmalıdır.

Atatürk’ü anlamak onun benimsediği düşünceleri uygulamakla olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşu yeni bir devre geçişin imzasıdır. Ülkenin her karışı yabancılar tarafından kuşatılmış iken özgürlüğüne düşkün Türk milletine liderlik yapan Atatürk, milletimizin tutsak yaşayamacağını bilerek öncülük yapıp ülkemizi mucize bir şekilde bağımsızlığına kavuşturmuştur.

Atatürk devrimleri günümüzde bir çok ülkede temsil sayılır. Bağımsızlığını kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, örnek teşkil etmiştir. Bu sayede görülüyor ki Atatürk  uluslararası bir dünya görüşünün sahibidir.

Her Türk vatandaşının görevi Atatürk’ü her 10 Kasım’da anmak ve anlamaktır ve sonra nesillere anlatmaktır.

Bir Diğer 10 Kasım Kompozisyon Örneği

Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar. Bizim tarihimizdeki kahramanların başında Mustafa Kemal Atatürk gelir. Yine onun aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşadığımız bir gündeyiz. Bugün günlerden 10 Kasım saat dokuzu beş geçiyor. Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca ulusu için çalışmış dünyada nadir liderlerden biridir. Ömrü yettiğince bize kazandırdığı devrimlerle ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmıştır. Atatürk’ ü önce tanımalı ardından yurdumuz ve Türk ulusu için yaptıklarını anlamalı ve anlatmalıyız. Atatürk çok çalıştı ve yorularak aramızdan ayrıldı. Ancak bizler onun birer evlatları olarak  izini sürdürmeliyiz. Cumhuriyeti sonsuza ayakta tutmak için çaba göstermeliyiz.

Atatürk, padişahın yanlışları nedeniyle yıkılan ve işgalci devletler tarafından bölünmeye hazırlanan yurdumuzun kurtarıcısıdır. Yüce Atatürk’ ün düşüncelerinden faydalanarak varlığımızı sürdürmeliyiz. Atatürk Cumhuriyet kurulmasından itibaren tüm alanlarda en iyiyi hedefledi. Örneğin; çiftçilik sektörüne katkı sağlamak amacıyla traktör kullandı, yazı tahtasının başına geçip başöğretmenlik yaptı. Bu özverili hizmet aşkı sonuna vücudunu iflas ettirdi.

Atatürk güçlü bir mantığı kişiliğe sahipti. Sert ve kaideli devlet adamlığının yanı sıra, sevgi dolu, yardımsever bir insandı. Yurdunu ve ulusunu gelecek tüm zararlardan korumaya çalışırdı. Yurt ve ulus en kutsal değerlerindendi. Yaşamı boyunca hiçbir zorluktan yılmamış hep başarma güdüsüyle  çalışmıştır.

Ulu Önderimiz, Atamız; Bizde emek verdiğin bu yolda, hiç durmadan yürüyeceğiz. Daimi hedefimiz ilkelerini korumak, devrimlerini sonsuza dek yaşatmak olacaktır.

10 Kasım İle İlgili Kompozisyonlar Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

83 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "10 Kasım İle İlgili Kompozisyon"

 1. orhan ferhat kırdök dedi ki:

  çok güzeldi gerçektende teşekkür ederim çok sağolun

 2. elfida dedi ki:

  çok güzeldi teşekkürler

 3. Cansu dedi ki:

  Okuldan madalya kazandım teşekkür ederim

  • NAZAR dedi ki:

   abartma ufacık bir ödev için hatta internet aracılığı ile baktığın bir kompozisyon ödevi için madalya kazanman imkansız …

 4. Fatma dedi ki:

  Çok güzel bir kompozisyon

 5. Fatma dedi ki:

  Çok güzel bir k.n

 6. Sena dedi ki:

  Gerçekten de Hollandalı Atatürk’ümüzü nerden tanicak ki yani hala yorum peşinde

 7. sanem dedi ki:

  çok güzel ama hoca anladı

 8. Defne dedi ki:

  Çok güzel bu kompozisyon ile oklul 1. Oldum

 9. Mertcan dedi ki:

  Hollandali alevi alev misiniz?

 10. Nehirdut dedi ki:

  Çok güzel yazmışsınız

 11. Elanur dedi ki:

  Ya kendinizmi yazdınız sit lan sana diyom gavur hollandalı senin Türk Toplumuyla alakan ne sen ne anlarsın 10 kasım kompozisyondan sen anca hollandanın topraklarını nasıl kaybetiklerini araştır gerci sen biliyosundur cunki.

 12. Şevval dedi ki:

  Bunu kendiniz mi yazdınız yoksa bir yerden mi baktınız acaba

 13. :WEq.e.WQ dedi ki:

  İşime yaradı

 14. ncfkusg dedi ki:

  Tabi Atatürk bizim için önemli ama bizim Altunkaya ailesi kürt apo biji

 15. Ayşenur dedi ki:

  çok işime yaradı çok teşekkürler :)

 16. alev dedi ki:

  bewnim asım alev ben hoolandalıyım,

  • dtrmnzzkn dedi ki:

   Nasıl yani alevi misiniz siz ohaaaaaaa

  • Elanur dedi ki:

   Ya pardonda gavur hollandalı sen ne anlarsın 10 kasımdan ataturku babanmi sandin senin turk toplumuyla alakan ne gerci sen seyi arastirmalisin hollanda topraklarini nasil kaybettiklerini arastirirsin klawyen bozuk herhalde yada bilerekmi yanlis yazdin gerci sen turkce bilmiyosundur.

 17. lolismi ProTheKill dedi ki:

  çok iyi saolun

Yorum Yazın